Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kiermasz Wielkanocny Powiatu Lubelskiego już za nami

29-03-2015

Dzisiaj w Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się Kiermasz Wielkanocny Powiatu Lubelskiego. Pogoda dopisała, a przybyli goście mogli zapoznać się z tradycją i zaopatrzyć w lokalne specjały. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji takich jak mobilny piec, w którym wypiekane były cebularze, czy też bardzo skoczny byk rodeo.

W kiermaszu udział wzięło blisko 40 wystawców. Na stołach można było znaleźć paszteciki niedrzwickie, cebularze, całuski pszczelowolskie, pierogi gryczane i drożdżowe i wiele innych ciekawych przysmaków. Natomiast ci, co tej palmowej niedzieli poczuli już świąteczny nastrój, mogli zaopatrzyć się w stroiki, pisanki i inne rękodzieło artystyczne.

Istotnym punktem kiermaszu była konferencja otworzona przez Starostę Lubelskiego Pawła Pikulę. Spotkanie odbywające się w "ratuszu z Głuska" dotyczyło projektu Tradycyjne i lokalne produkty powiatu lubelskiego w sieci”,w ramach którego zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny. W trakcie konferencji oficjalnie została też uruchomiona strona internetowa www.tradycyjne.lu, będąca kolejnym przedsięwzięciem realizowanym w ramach projektu, na której można odnaleźć interesujące nas informacje dotyczące produktów lokalnych i ich producentów, jak również procesu i zasad ich rejestracji.

Fakt, iż na kiermasz przybyło prawie 1300 osób, świadczy o potrzebie realizacji tego rodzaju imprez i słuszności inicjatywy podjętej przez Powiat Lubelski, jaką była realizacja.

Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie. 

Zapraszamy też do obejrzenia filmu promocyjnego "Tradycyjnych i lokalnych produktów powiatu lubelskiego w sieci"

Powrót