Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kajaki wśród najlepszych

07-03-2012

Projekt promocji turystyki kajakowej, realizowany przez Powiat Lubelski, został doceniony w ogólnopolskim konkursie „Przyjazny brzeg 2011”. Znalazł się on w gronie laureatów wybranych spośród 48 propozycji z całej Polski.

Konkurs organizują Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Polski Związek Żeglarski. Jego głównym celem jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie miejscowości, samorządów bądź instytucji, które są w takiej działalności najbardziej aktywne. Nagrody są przyznawane za inwestycje lub inne inicjatywy, powodujące, że polskie rzeki, morze, jeziora i kanały są bardziej przyjazne dla ludzi i przyrody.

„Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu” to wspólne przedsięwzięcie Powiatu Lubelskiego, a także powiatów lubartowskiego i ryckiego oraz gminy Strzyżewice i miasta Lublin.

W ramach projektu na Bystrzycy zostały zamontowane przystanie kajakowe, pojawiły się tablice informacyjne. Powstała też strona internetowa www.kajakiem.lublin.pl, na której można znaleźć praktyczne informacje na temat turystyki kajakowej. Znajduje się na niej również interaktywna mapa z najważniejszymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi, miejscami odpoczynku i tzw. punkty węzłowe szlaku. Na ich podstawie powstał wirtualny spacer składający się z około 50 panoram.

Kajakarze mają też swój audioprzewodnik, który zawiera informacje o kilkunastu najciekawszych miejscach w dolinie Bystrzycy i Wieprza, przekazywane w formie dźwiękowej. Na realizację projektu samorządy pozyskały środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Powrót