IV Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne

19-06-2019

14 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli odbyły się IV Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne. W rozgrywkach wzięło udział ponad 300 zawodników z siedmiu gmin powiatu lubelskiego.

Były to gminy: Bełżyce, Borzechów, Bychawa, Strzyżewice, Niedrzwica Duża, Niemce i Zakrzew. W tym roku w Igrzyskach brała również udział młodzież ze szkół specjalnych: z Zespołu Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy.

Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonali: Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski i Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Artur Domański, którzy bardzo serdecznie powitali wszystkich zawodników i przybyłych gości oraz życzyli zawodnikom rywalizacji w duchu fair play. Gospodarzy obiektu reprezentował Mirosław Worobik - Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli. Nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy sportowej czuwał Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Ireneusz Rapa, który w trakcie zawodów pełnił funkcję sędziego głównego. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez Powiat Lubelski. Imprezie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Najaktywniejszą Gminą Powiatu Lubelskiego została Gmina Niedrzwica Duża, II miejsce zajęła Gmina Borzechów, a III - Gmina Niemce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a zwycięzcom życzymy utrzymania najwyższej formy do przyszłego roku!

Komunikat końcowy IV Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Powiatu Lubelskiego [pdf, 113 KB]