Inscenizacja historyczna w Niedrzwicy Dużej

22-09-2015

W najbliższą niedzielę 27 września w Niedrzwicy Dużej odbędzie się inscenizacja historyczna pt. „Powojenna trwoga. Gmina Niedrzwica w latach 1944-46”. Rekonstrukcja pod Patronatem Starosty Lubelskiego Pawła Pikuli rozpocznie się o 15:30 na placu przed dworcem PKP przy ulicy Kolejowej.

Inscenizacja przedstawiać będzie postacie i wydarzenia z lat 1944-46, związane z gminą Niedrzwica Duża. Przybyli będą mieli okazję zobaczyć m.in. wycofanie się Niemców, wejście Armii Czerwonej, akcje żołnierzy zgrupowania „Zapory” oraz życie codzienne mieszkańców gminy w trudnych czasach drugiej Wojny Światowej.

W inscenizacji wezmą udział mieszkańcy gminy Niedrzwica Duża: młodzież, dorośli, seniorzy. Przedsięwzięcie to jest piękną lekcją historii, sprawdzonym sposobem na integrację lokalnej społeczności oraz wzmacnianie więzi z małą ojczyzną.

Zwiastun filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=E29slwFbJOg

Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej
Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej
Stowarzyszenie Animacji Kultury "Heksa"
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Wrzesień'39"

powojenna_trwoga