Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Innowacje w ramach projektu Kompleksowe Wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli w Powiecie Lubelskim

10-03-2015

Chcielibyśmy Państwa zainteresować ciekawostką, jaka ma miejsce w Bełżycach, a realizowana jest w ramach projektu „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli w Powiecie Lubelskim”.

Projekt "Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli w Powiecie Lubelskim" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w okresie 1.09.2013-31.08.2015r. Celem jest pilotażowe wprowadzenie nowego systemu wsparcia szkół i przedszkoli w zakresie doskonalenia nauczycieli. Jesteśmy jednym spośród 140 powiatów w Polsce, który realizuje ten pilotaż. Obejmujemy wsparciem 83 placówki, prawie z każdej gminy naszego powiatu.

Samorządowe Przedszkole w Bełżycach w ramach „Kompleksowego wspomagania…”  rozpoczyna w swojej placówce realizację projektu edukacyjnego pod nazwą „Jajko”, którego metoda polega na samodzielnym inicjowaniu, planowaniu, wykonywaniu i ocenie realizacji zadań edukacyjnych. Pozwala dzieciom na samodzielne rozwijanie zainteresowań, kierowanie własnym procesem uczenia się podczas gdy nauczyciel pełni funkcję wspomagającą, kierującą i organizującą. 

Projekt, to metoda w której: 

- dziecko, lub grupa prowadzą badania na jakiś temat, który jest dla nich ważny i odnosi się do ich życiowych doświadczeń;

- aktywność badawcza może trwać dłuższy czas; 

- dzieci planują działania samodzielnie lub w grupach; 

- dzieci wybierają miejsca zajęć terenowych; 

- dzieci wybierają materiały źródłowe.

Zajęcia prowadzone metodą projektu odbywać się będą do 13 do 27 marca.

W tym czasie w przedszkolu będzie się działo bardzo dużo wydarzeń. 

W przypadku Państwa zainteresowania proszę o kontakt ze Szkolnym Organizatorem Rozwoju Edukacji p. Arturem Mazurem, tel. 600 230 575, lub w sprawach dotyczących informacji o projekcie z kierownikiem p. Beatą Janiszewską, tel. 693 13 96 94.

 

 

Powrót