Aktualności

Zdjęcie Artykułu

III Wojewódzka Wystawa Koni Ras Zimnokrwistych

07-06-2019

W niedzielę 2 czerwca w Łuszczowie Drugim odbyła się III Wojewódzka Wystawa Koni Ras Zimnokrwistych. Wydarzenie miało na celu popularyzację hodowli koni tych ras w naszym regionie i wyłonienie najlepszego konia i hodowcy z terenu województwa lubelskiego.

Po oficjalnym otwarciu wystawy przez organizatorów – Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych Ryszarda Pietrzaka i Wójta Gminy Wólka Edwina Gortata – odbył się pokaz konia fryzyjskiego w siodle i w ręku. Kolejnym punktem programu była prezentacja klaczy i ogierów, z których wybrano Najlepszą Klacz, Najlepszego Ogiera oraz Najlepszego Konia Wystawy.

Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości z terenu gminy Wólka oraz gmin ościennych, dla których zapewniono dodatkowe atrakcje m.in. przejażdżki bryczką i w siodle na kucyku oraz pokaz walki wręcz na koniach w oprawie XVII-wiecznej. W przyszłości planowane jest rozszerzenie atrakcji dla uczestników oraz zwiększenie zakresu wystawy o pokaz innych ras koni.

Współorganizatorami III Wojewódzkiej Wystawy Koni Ras Zimnokrwistych byli Polski Związek Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych, Gmina Wólka, Gmina Ludwin, Gmina Mełgiew i Gmina Spiczyn. Wydarzenie objęli patronatem honorowym oraz udzielili wsparcia finansowego: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Lubelski, Starosta Łęczyński i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie. List okolicznościowy od Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia odczytała Sylwia Pisarek-Piotrowska - Członek Zarządu Powiatu w Lublinie.

Powrót