Aktualności

Zdjęcie Artykułu

III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

28-03-2014

Na co dzień w garniturach i przy biurkach, a w nadchodzący weekend marca spotkają się w strojach sportowych przy siatce. W sobotę 29 marca i niedzielę 30 marca drużyny, reprezentujące firmy i samorządy z powiatu lubelskiego, Przemyśla i zaprzyjaźnionych rejonów z Ukrainy zagrają w Niemcach w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego.

Będą to już trzecie takie zawody z udziałem ukraińskich partnerów z Rejonu Korzec w Obwodzie Rówieńskim i Rejonu Pustomyty w Obwodzie Lwowskim.
 
W sumie w otwartych dla publiczności zawodach zapowiedziało udział 12 drużyn, czyli więcej niż w ubiegłorocznych zawodach. Oprócz drużyn zagranicznych do rywalizacji, która będzie się odbywać w dwóch halach sportowych, przystąpią reprezentacje Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Powiatu Przemyskiego, gmin Bychawa, Głusk, Niemce i Wólka, Lokalnej Grupy Działania "Kraina Wokół Lublina", firmy "Perła Browary Lubelskie" i "Skarbek" Bogdanka oraz zespół Powiatu Lubelskiego, którego liderem będzie starosta Paweł Pikula. Poprzednie zawody drużyna powiatowa zakończyła na czwartym miejscu. Kapitan zespołu Tomasz Banaszek wierzy, że tym razem uda się wskoczyć na podium i zapowiada ambitną walkę do ostatniej piłki.
 
Sobotnie eliminacje będą się odbywać w czterech grupach, a w niedzielę 30 marca najlepsze drużyny zagrają o miejsca na podium. Zespoły, które na nim staną otrzymają puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale. Oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy nagrodzą pucharami najlepszego zawodnika turnieju i najsympatyczniejszy zespół oraz najaktywniejszego kibica.

Patronatem sportowym imprezy, która organizuje Powiat Lubelski, jest jeden z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce "Jastrzębski Węgiel", a wśród patronów honorowych są marszałek województwa lubelskiego, konsul generalny Ukrainy w Lublinie i wójt gminy Niemce.
 
Powrót