Aktualności

Zdjęcie Artykułu

III Artystyczna jesień w Załuczu za nami

12-10-2015

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu w powiecie lubelskim był przez trzy dni centrum artystycznym osób niepełnosprawnych i ich pełnosprawnych rówieśników. Od wtorku 6 października do czwartku placówka gościła wokalistów, aktorów i plastyków, którzy wzięli udział w przeglądzie pod hasłem "Artystyczna jesień".

Pogoda była znakomita, poziom bardzo wysoki a i na frekwencję organizatorzy nie mogli narzekać.

W  ciągu trzech dni SOSW w Załuczu odwiedziło ponad stu artystów z powiatu: lubelskiego i kraśnickiego. Przygotowane prezentacje zarówno teatralne, muzyczne jak i plastyczne  charakteryzowały się niezwykłą oryginalnością, starannością w przygotowaniu i pomysłowością.

Zgodnie z tradycją w przeglądzie uczestniczyli przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej i Szkół Podstawowych z terenu Gminy Niedrzwica Duża, co sprzyjało integracji i nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni. Artyści mogli liczyć na życzliwość i ciepłe przyjęcie publiczności oraz jurorów, a także na dyplomy, wyróżnienia i specjalne statuetki z kluczem wiolinowym, maską teatralną i pędzlem.

Statuetki trafiły do zespołów  wokalnych ze Szkoły Podstawowej w Mariance, Niedrzwicy Dużej, zespołu „Bemolki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy, zespołu „Fantazja” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu.

Pięknym wykonaniem utworu „Kiedy byłem małym chłopcem” ujął serca widzów solista z Zespołu Szkół Specjalnych w Matczynie.

Statuetkami zostały również nagrodzone zespoły teatralne ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, „Teatrzyk malucha” i teatr „Kulfon” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy, Teatr "Wojtuś" z Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku za niezwykłą pantomimę pod tytułem "W drodze" oraz teatr "Tacy sami" z SOSW w Załuczu, który został doceniony za spektakl "Od ziarenka do bochenka".

Uznanie jury zdobyli też artyści-plastycy z Fundacji "Między nami" w Krężnicy Jarej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie, grupa plastyków z SOSW w Bystrzycy oraz twórczy uczniowie gospodarzy.

Wśród widzów byli przedstawiciele władz samorządowych: Członek Zarządu Powiatu Dariusz Gajo i Wójt Gminy Niedrzwica Duża Adam Kuna, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i stowarzyszeń oraz placówek gminnych i powiatowych.

Organizatorem III Artystycznej Jesieni w Załuczu było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski w Załuczu „Daszek”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu, a cała impreza odbyła się dzięki dotacji przyznanej w ramach konkursu z zakresu kultury i sportu przyznanej przez Zarząd Powiatu Lubelskiego

Wszystkie prezentacje były dokumentowane na zdjęciach, które zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w Starostwie Powiatowym w Lublinie.

Powrót