Aktualności

Zdjęcie Artykułu

II Mistrzostwa Piłki Siatkowej za nami

04-04-2016

ZS Kwiatek"Granit" Bychawa wygrał drugie Mistrzostwa Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Lubelskiego. W finałowym turnieju, który odbył się w niedzielę 3 kwietnia w dwóch halach w Niemcach, wzięło udział 8 drużyn, które wywalczyły awans w czterech turniejach kwalifikacyjnych.

Niedzielne zawody rozpoczęła rywalizacji w dwóch 4-zespołowych grupach. W jednej zagrali: ZS Kwiatek "Granit" Bychawa, "ZSTK", KS Garbów i "Traktor Krzczonów Volley", który bronił tytułu zdobytego przed rokiem. W drugiej grupie rywalizowali: KKS "Iskra", "Kursor", KS "Strażak" Wojciechów i Powiat Lubelski.

W drugiej fazie turnieju ekipy, które zajęły pierwsze miejsca, zagrały o główne trofeum, a drużyny z drugich pozycji rywalizowały o ostatnie miejsce na podium.

W finale "Granit" Bychawa pokonał KKS "Iskrę" 2:1 i to on odebrał puchar, który wręczył starosta lubelski Paweł Pikula. W meczu o trzecie miejsce KS Garbów okazał się lepszy od "Kursora".

Zwycięski zespół grał w składzie: Jakub Gutek, Jarosław Pawłowski, Kamil Gutek, Mateusz Włodarczyk, Sławomir Krzysiak, Sebastian Pałubski, Dawid Kaproń, Grzegorz Kmieć i Michał Pawłowski.

Podczas niedzielnych zawodów wybrano również najlepszego siatkarza, którym został Jakub Gutek z "Granitu" Bychawa. Specjalne statuetki odebrała również najlepsza "szóstka" turnieju, w której znaleźli się: Jakub Gutek i Jarosław Pawłowski z "Granitu" Bychawa, Jaromir Łokaj z Powiatu Lubelskiego, Kacper Pawłowski z Garbowa, Jarosław Bryl z "Kursora" i Dawid Sobaszek z "Iskry".

Serdecznie dziękujemy Sponsorom za wsparcie organizacji Mistrzostw !!!!

 

Powrót