II Festiwal Kolęd i Pastorałek już za nami

19-01-2015

19 solistów i 14 zespołów reprezentujących ośrodki specjalne i szkoły ogólnodostępne powiatu lubelskiego i powiatów sąsiednich wzięło udział we wczorajszym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bystrzycy. Uczestnicy zaprezentowali po jednej kolędzie lub pastorałce z akompaniamentem bądź podkładem muzycznym.

Wśród solistów najlepsze oceny jurorów zebrali:
  • Damian Świda z SOSW w Bystrzycy,
  • Julia Goździewska ze Szkoły Podstawowej w Turce,
  • Piotr Grzegorczyk i Natalia Wawrzyńczyk z SP w Łuszczowie,
  • Izabela Włodarczyk z Gimnazjum nr 1 w Niemcach
  • Julia Stamirowska z Gimnazjum w Pliszczynie
  • dwóch przedstawicieli szkół przysposabiających do pracy – Daniel Sulowski z SOSW w Załuczu i Marcin Mysiak z SOSW w Firleju.
W kategorii zespołów za wybitne wykonanie kolędy lub pastorałki wyróżnienia otrzymali:
  • "Wesołe Bemolki" z SOSW w Bystrzycy,
  • "Forte" ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie,
  • "Łuszczowiacy" z SP w Łuszczowie,
  • "Pliszczynek" z SP w Pliszczynie,
  • "Czadowe Nutki" z SP w Niemcach,
  • "Cantabile" z Gimnazjum nr 1 w Niemcach,
  • "Madzimuzy" z Gimnazjum w Ciecierzynie ,
  • "Fantazja" z SOSW w Załuczu i zespół wokalny z SOSW w Firleju.
W komisji oceniającej występy utalentowanej młodzieży znaleźli się: gość specjalny festiwalu Dariusz Tokarzewski z zespołu Vox, Barbara Dziuba - przedstawiciel Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury Powiatu Lubelskiego oraz proboszcz parafii w Turce ksiądz Krzysztof Kołodziejczyk.

Festiwal pod hasłem "Jezusa Narodzonego witajmy" odbył się pod honorowym patronatem Starosty Lubelskiego Pawła Pikuli, Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Wójta Gminy Wólka Lubelska Edwina Gortata oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza. Patronat medialny objęła TVP Lublin.

Każda szkoła otrzymała statuetkę, a uczestnicy dyplom oraz upominki. Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Starostę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Wójta Gminy Wólka, Bank Spółdzielczy z Łecznej,  Sklep Jula, Mediaexpert, Rossmann, Spółdzielczą Mleczarnię „Spomlek” z Radzynia Podlaskiego, Hurtownię dewocjonaliów Quo Vadis z Lublinia, Koło Łowieckie nr 81 „Sarna” z Gorzkowa.

Słodki poczęstunek dla każdego uczestnika przygotowały: Cukiernia „Elka” z  Leonowa, Cukiernia „Grela” z Mełgwi, Piekarnia- Cukiernia „Szczygiełek” z Lubartowa, sklep Lewiatan „Kula”, Usługi gastronomiczne „Retro” z Krzczonowa, „Domino-Znak”- Kompleksowe oznakowanie dróg.