Głosuj na wójta

06-02-2012

Najlepszego polskiego wójta wybieramy już po raz jedenasty. Konkurs jest organizowany przez Program 1 TVP S.A.. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Prezydent RP Bronisław Komorowski. Współpatronem jest minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

Kapituła konkursu Wójt Roku 2011 w składzie:

- Pan Tomasz Borecki - Kancelaria Prezydenta RP
- Pan Adam Daszkowski – Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych
- Pani Magdalena Kosel - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
- Pan Wojciech Nalazek - Program 1 TVP S.A.
- Pani Teresa Tiszbierek - Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszonych kandydatur, wybrała dziesiątkę finalistów. A są nimi (w kolejności alfabetycznej):
- pan Dariusz Bielecki, wójt gminy Pomiechówek, woj. mazowieckie, sms o treści 1 pod nr 7120
- pan Jan Andrzej Dąbrowski, wójt gminy Strzyżewice, woj. lubelskie,
  sms o treści 2 pod nr 7120

- pan Marcin Gaweł, wójt gminy Pałecznica, woj. małopolskie, sms o treści 3 pod nr 7120
- pan Ryszard Giszczak, wójt gminy Raciąż, woj. mazowieckie, sms o treści 4 pod nr 7120
- pan Stanisław Kaliński, wójt gminy Skórzec, woj. mazowieckie, sms o treści 5 pod nr 7120
- pani Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy Długołęka, woj. dolnośląskie, sms o treści 6 pod nr 7120
- pan Marian Jerzy Ryznar, wójt gminy Wiązownica, woj. podkarpackie, sms o treści 7 pod nr 7120
- pan Stanisław Szleter, wójt gminy Grajewo, woj. podlaskie, sms o treści 8 pod nr 7120
- pani Barbara Zając, wójt gminy Pokój, woj. opolskie, sms o treści 9 pod nr 7120
- pani Sabina Zawis, wójt gminy Radwanice, woj. dolnośląskie, sms o treści 10 pod nr 7120.

Koszt SMS'a to 1,23 zł z VAT Regulamin: sms.tvp.pl Organizatorem plebiscytu jest TVP S.A.
Kandydatów do tytułu „Wójta roku” zgłaszali mieszkańcy gmin, organizacje i instytucje. Sylwetki finalistów prezentowane są na antenie Programu 1 TVP S.A. codziennie od 25 stycznia do 10 lutego 2012 roku o godzinie 12.40. W tych dniach będą również działać numery telefonów, pod które będzie można wysyłać SMS-y głosując na wybranego wójta. Zdobywcą tytułu „Wójta roku 2011” zostanie ten z dziesiątki finalistów, który uzyska najwięcej SMS-ów w głosowaniu widzów Programu 1 TVP S.A..

Konkurs na „Wójta roku” od jedenastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem środowisk samorządowych oraz widzów Telewizji Polskiej, a służy promowaniu ludzi, którzy w wyniku demokratycznie wyrażonej woli wyborców przyczyniają się do rozwoju polskich wsi i małych miejscowości.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 18 lutego 2012 roku.