Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Druh Rafał w finale Turnieju Wiedzy Pożarniczej

09-05-2018

Pod koniec kwietnia przedstawiciele 20 powiatów województwa lubelskiego spotkali się na kolejnym etapie XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu pożarnictwa zawodowego i ochotniczego.

26 kwietnia w sali konferencyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
 
Uczestnicy turnieju zgodnie z regulaminem byli podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Każdy powiat był reprezentowany przez trzy osoby. W grupie szkół ponadgimnazjalnych Powiat Lubelski reprezentował Rafał Sulowski - uczeń klasy III Tps Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie.
 
Eliminacje składały się z dwóch etapów. W pierwszej części młodzież odpowiadała pisemnie na trzydzieści testowych pytań jednokrotnego wyboru. Z każdej grupy wiekowej do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć osób, które uzyskały największą ilość punktów z testu pisemnego. Nasz reprezentant zdobył największą ilość punktów w swojej grupie i zakwalifikował się do finału, w którym odpowiadał ustnie na trzy losowo wybrane pytania.
 
Rafał zajął drugie miejsce, ulegając zwycięzcy tylko o 0,5 pkt. i będzie reprezentował województwo lubelskie w eliminacjach ogólnopolskich. Finał centralny XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędzie się w Świdwinie (województwo zachodniopomorskie) w dniach 1-3 czerwca tego roku.
  
Wszyscy uczestnicy turnieju oraz opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i podziękowania. Fundatorami nagród i upominków dla uczestników byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa lubelskiego.
 
Gratulujemy Rafałowi i życzymy powodzenia na etapie centralnym!
Powrót