Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Drogowcy nie mają wakacji

16-07-2018

Tradycji stało się zadość - tegoroczne lato obfituje w inwestycje drogowe. W różnych częściach naszego powiatu trwają prace budowlane i remontowe. Pojawiają się nowe nawierzchnie, chodniki i zatoki autobusowe.

W ostatnim czasie oddano do użytkowania drogę Piotrków Kolonia – Nowiny Żukowskie – Wygnanowice i drogę Wierzchowiska Stare – Skrzyniec wyremontowaną dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.
 
Na drodze Dominów - Skrzynice pojawiła się niedawno pierwsza warstwa nawierzchni i wygląda na to, że już jesienią pojedziemy ze Skrzynic do Lublina nową drogą. Przypomnijmy, że jest to jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji realizowana w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zakończenie budowy tego 4-kilometrowego, dotąd nieprzejezdnego, odcinka drogi gruntowej będącej dopełnieniem zeszłorocznej inwestycji Chmiel-Skrzynice da nam doskonałą alternatywę dla drogi wojewódzkiej.
 
Ku końcowi dobiega też przebudowa drogi Góra – Wojciechów, drugiej inwestycji, na którą Powiat Lubelski pozyskał dofinansowanie z PRGiPID na lata 2016-2019. Koszt tego 7-kilometrowego zadania to blisko 5,5 mln zł, a roboty drogowe objęły m.in. wykonanie wzmocnień i poszerzeń jezdni, nową nawierzchnię, chodniki, zatoki autobusowe.
 
Ostatnio władze powiatu podpisały umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów S. A. na przebudowę drogi Krężnica Jara – Strzeszkowice. Roboty na tym bardzo ważnym ze względu na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego odcinku już się rozpoczęły. Koszt inwestycji to 12 mln zł, a termin jej zakończenia został wyznaczony na koniec listopada bieżącego roku. Jest to druga inwestycja realizowana w ramach mega projektu drogowego pn. „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej”, w którym biorą udział wszystkie powiaty ziemskie województwa lubelskiego.
 
Roboty trwają na drodze od S17 (Węzeł Nałęczów) do drogi 1542L w Woli Przybysławskiej, na które umowa była podpisywana w maju tego roku. Koszt to prawie 5,5 miliona złotych, a termin ich wykonania również jest ustalony na koniec listopada.
 
Remonty ruszyły też na drodze Snopków-Lublin i na ulicy Zamkowej w Bychawie, a m.in. w Osmolicach Pierwszych, Kiełczewicach Dolnych, Kolonii Kępa, Garbowie i Karolinie powstają nowe chodniki.
 
 
Prace drogowe trwają również na mostach w Sobieskiej Woli. W dodatku ogłoszony został przetarg na przebudowę dróg dojazdowych do tych mostów (Sobieska Wola-Dąbie, Krzczonów-Krzczonów II), co będzie idealnym zwieńczeniem całości inwestycji, a mieszkańcy zyskają kompleksowo wyremontowany ciąg komunikacyjny.
Powrót