Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Deszcz medali dla dziewcząt GULKS Niemce!

11-10-2018

Po udanym starcie w Międzynarodowym Turnieju w podnoszeniu ciężarów w Hrubieszowie nasze dziewczęta ponownie stają na podium! Na XIV Wojewódzkim Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej na hali MOSiR w Puławach rozegranym 15 września dziewczęta ZSP Niemce pod kierunkiem Marleny Polakowskiej (trenerki podnoszenia ciężarów GULKS Niemce) odnotowały kolejny sukces.

 
Karolina Targońska w kategorii wagowej do 58 kg nie tylko ustanowiła swój nowy rekord życiowy z wynikiem w dwuboju 90 kg, ale i zdobyła złoty medal. W kategorii wagowej do 63 kg złoty medal oraz nowy rekord (97 kg) wywalczyła Natalia Wypart. Natomiast Lidia Różyk osiągnęła srebrny medal w kategorii juniorów, uzyskując wynik w dwuboju 127 kg. W kategorii Open do 53 kg stanęła również trenerka dziewcząt,Marlena Polakowska, która również zdobyła złoty medal z wynikiem w dwuboju 143 kg.

Tydzień po wspaniałym starcie w Puławach, na pomoście w Małaszewiczacach w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Terespol w podnoszeniu ciężarów, dziewczęta z naszego klubu potwierdziły swoją znakomitą formę.
 
W kategorii junior młodszy do 58 kg złoty medal (z wynikiem w dwuboju 120 kg) zdobyła tegoroczna Wice-Mistrzyni Polski Patrycja Powroźnik. W tej samej kategorii wiekowej i wagowej na trzecie miejsce podium wskoczyła Karolina Targońska, uzyskując wynik 90 kg. W kategorii do 63 kg złoty medal wywalczyła Natalia Wypart, poprawiając swój rekord w dwuboju - osiągnęła 97 kg! Złoto wywalczyła również nasza reprezentantka w juniorach Lidia Różyk, ustalając wynik w dwuboju na 121 kg. Jak na dobrą trener przystało, Pani Marlena udowodniła swoją dominację wśród rówieśniczek. W kategorii wiekowej do lat 23 i w kategorii wagowej do 53 kg  z wynikiem 147 wywalczyła medal złoty.
 
Wszystkim zawodniczkom i Pani trener gratulujemy kolejnego sukcesu!
 
Powrót