Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dar krwi dla bliźnich w „Hubalu”…

21-12-2018

Kilkanaście worków krwi – tyle ratującego życie płynu udało się zebrać we wtorek 18 grudnia 2018 r. w bychawskim „Hubalu” podczas szkolnej akcji honorowego krwiodawstwa.

Jedna ze szkolnych klas zamieniła się w gabinet lekarski i punkt pobierania krwi. Szkolna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. W poborze uczestniczyli również nauczyciele i absolwenci. Wśród nich byli zarówno ci, którzy po raz kolejny oddali honorowo krew, jak i tacy, którzy zaledwie w tym roku ukończyli 18 lat i mogli pomóc innym.
 
W akcji udział wzięło 24 osoby. Niestety pora roku sprzyja przeziębieniom, dlatego tylko część zadeklarowanych osób przeszła wstępną weryfikację i mogła oddać krew. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 16 osób. Młodzież, nauczyciele i absolwenci oddali w sumie 7200 ml pełnej krwi! Ma to podwójne znaczenie, bowiem jeden dawca może uratować życie dwóm biorcom. Jak zawsze organizatorem tej szlachetnej inicjatywy był Janusz Sagan – pedagog szkolny.
 
Zorganizowane przedsięwzięcie pokazało, że nasza młodzież jest świadoma problemu niedoboru w zapasach krwi. Dowodem tego jest fakt, że co roku zgłaszają się nowi chętni do udziału w takich akcjach. Cieszymy się, że swoją dobrodusznością zaszczycają nas zawsze nasi absolwenci.
 
Wszystkim honorowym dawcom kropli życia serdecznie dziękujemy!!!
 
Następna szkolna akcja HDK  jest zaplanowana na 26 marca 2018 r.
 
Powrót