Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Certyfikat „Lubelskiej Szkoły Życia” dla „Hubala” …

09-12-2016

W dniu 2 grudnia 2016 roku, w Zamościu odbyła się uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów "Lubelskiej Szkoły z Życiem", będącej wynikiem wspólnej akcji edukacyjno-informacyjnej Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji DKMS.

W uroczystej gali uczestniczył dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie Jerzy Sprawka, który z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiak otrzymał przyznany certyfikat. Reprezentantkami szkolnej społeczności były wolontariuszki Karolina Mucha i Agata Staszewska. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz delegaci z blisko setki szkół, które zainicjowały akcję mającą na celu propagowanie inicjatywy Dawstwa Szpiku, a także rejestrację potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Planowana gala odbyła  się właśnie Zamościu, gdyż to szkoły z tego regionu wykazały się największą wrażliwością oraz zaangażowaniem w podjętą inicjatywę.
   Działania zainicjowane poprzez Lubelskiego Kuratora Oświaty miały na celu aktywne budowanie świadomości środowiska szkolnego w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. W wyniku tych właśnie działań do bazy Fundacji DKMS od początku października br. dołączyło 1733 potencjalnych Dawców. Udział w tym miał również bychawski „Hubal”, który wziął czynny udział w tej akcji w dniach 13 – 21.10.2016 r. Dzięki wsparciu akcji przez wielu ludzi udało się pozyskać blisko 30 nowych potencjalnych dawców z „Hubala

Powrót