Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Baśniowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

15-04-2019

11 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się XII uroczysty finał integracyjnego Andersenowskiego Konkursu Plastycznego, organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie. Tym razem motywem przewodnim była baśń pt. „Nowe szaty cesarza”.

Scenę Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach objęli we władanie bohaterowie baśni Andersena, z samym autorem na czele. Były tam kaczątka, groszki, królowa śniegu i wiele innych, znanych postaci. Żołnierzyk i tancereczka dbali o przebieg uroczystości, wprowadzając widzów w kolejne punkty uroczystości.
 
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 144 uczestników, co jest dowodem na to, iż konkurs, mimo upływu lat, cieszy się dużą popularnością. Poziom wykonania prac i zaangażowanie młodych twórców sprawił, że wyłonienie zwycięzców było dla jury bardzo trudnym zadaniem. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
- Martyna Brewczak – Przedszkole Nr 1 im. Janusza Korczaka w Bełżycach,
- Natalia Rybak – kl. I Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach,
- Kacper Szafraniec – kl. I SOSW w Załuczu.
Przyznano też nagrody za II i III miejsca oraz 30 wyróżnień.
 
Podsumowaniem uroczystości był występ uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie, którzy zaprezentowali baśń „Nowe szaty cesarza” we własnej, humorystycznej interpretacji. Uwieńczeniem imprezy był wspólny poczęstunek, a przede wszystkim smaczny, tradycyjny już, tort bezowy. Gratulujemy laureatom i do zobaczenia za rok!
 
Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka, który ufundował nagrody dla zdobywców I miejsc w trzech kategoriach: dzieci przedszkolne, uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej oraz dzieci i młodzież niepełnosprawni. W imieniu Burmistrza Bełżyc wystąpiła Beata Cyrankiewicz – skarbnik gminy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Powiatu Lubelskiego: Katarzyna Nowosad – Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych i Grzegorz Kozioł – Członek Zarządu Powiatu Lubelskiego. Na widowni zasiedli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i instytucji oraz laureaci konkursu wraz z rodzicami.
Powrót