Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Baśniowa Kraina w SOSW w Załuczu

29-01-2015

W dniu 28 stycznia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Załuczu odbył się bal karnawałowy „Baśniowa Kraina”. Tegoroczna zabawa dla wychowanków ośrodka zorganizowana została w konwencji baśniowej. W dekoracji sali dominowały kolory złoty, czerwony i zielony. Uwagę zwracały piękne rysunki przedstawiające postacie ze znanych bajek...

Uczestnicy zabawy mieli za zadanie przebrać się za ulubioną postać z bajki. Były więc Królowe i Królowie, Księżniczki, Czarodzieje, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Wróżki, Wiedźma, Wilk, Smok, Szeryf, Zając, tajemnicze postacie w maskach i wiele innych…
 
Imprezę rozpoczęły przedstawienia teatralne w wykonaniu uczniów Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy zatytułowane „Czerwony Kapturek szuka Księcia” oraz przedstawienie pt. „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej.
 
Dodatkową atrakcją był konkurs dotyczący znajomości bajek, a słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice dodał uczestnikom sił do dalszej zabawy, której przygrywał zespół Showtime z Niedrzwicy Dużej.
 
W zabawie karnawałowej uczestniczyli również Pan Dariusz Gajo- Członek Zarządu Powiatu Lubelskiego oraz Pani Elżbieta Kozik- Naczelnik Wydziału Edukacji, ochrony Zdrowia i Kultury.
Powrót