Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Artystyczna Jesień w Załuczu

09-10-2013

Jesienna aura i ciepła atmosfera towarzyszyła uczestnikom I Przeglądu Artystycznego „Artystyczna jesień w Załuczu”. Przegląd odbył się w dniach 1-3 października 2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Załuczu.

Głównym celem przeglądu było promocja różnorodnej działalności artystycznej w środowisku osób niepełnosprawnych poprzez aktywność teatralną, muzyczną i plastyczną. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do podejmowania nowych wyzwań związanych z własnymi zainteresowaniami, pobudzanie aktywności i wrażliwości twórczej, budzenie zainteresowania środowiska lokalnego możliwościami osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Podczas przeglądu popisy teatralne, wokalne oraz talent plastyczny prezentowali uczniowie ze szkół masowych Gminy Niedrzwica Duża: Zespół Szkół w Niedrzwicy Kościelnej, Zespół Szkół w Krężnicy Jarej, Szkoła Podstawowa w Czółnach; oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych: SOSW w Bystrzycy, SOSW w Załuczu,  SOSW Nr 2 w Lublinie, Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku. Wystąpili również mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach. Jury było zaskoczone wysokim poziomem występów teatralnych, wokalnych oraz niebywałym talentem plastycznym , dlatego też wszyscy artyści otrzymali równorzędne nagrody.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski „Daszek” w Załuczu oraz SOSW w Załuczu w ramach projektu „Artystyczna Jesień w Załuczu” współfinansowanego przez Gminę Niedrzwica Duża.
Pozytywne emocje jakie towarzyszyły imprezie pozwalają przypuszczać, że artyści wrócą do Załucza za rok, a „Artystyczna Jesień w Załuczu” na stałe zagości w kalendarzu imprez organizowanych w Ośrodku.


Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Załuczu
 
Powrót