Aktualności

Zdjęcie Artykułu

600 lat miasta Bełżyce

13-01-2017

W dniu 12 stycznia 2017 roku o godz. 10:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Bełżyce, odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji Jubileuszu 600-lecia Miasta Bełżyce, na której Powiat Lubelski reprezentował Wicestarosta Robert Wójcik.

Sesja rozpoczęła się od inscenizacji historycznej, którą przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Królowej Jadwigi.  Był to wstęp do wykładu okolicznościowego prof. Ryszarda Szczygła z Zakładu Historii Polski Średniowiecznej i Dziejów Gospodarczych, UMSC w Lublinie. Ważnym punktem uroczystości było nadanie sztandaru Gminie Bełżyce oraz wręczenie medali i odznaczeń. Spotkanie uświetnił koncert chóru Gaudeamus z Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II.
Na koniec odbyła się projekcja filmu promocyjnego Bełżyc oraz poczęstunek tortem jubileuszowym.
Uroczysta Sesja była początkiem obchodów jubileuszu. Miasto przygotowało około 40 różnych wydarzeń: kulturalnych, sportowych, dyskusji i prelekcji, w których będzie można uczestniczyć w najbliższych miesiącach.  I tak już jutro odbędzie się noworoczny koncert Samorządowego Przedszkola Publicznego pt. „Bajka o mieście”. 
Powrót