Aktualności

Zdjęcie Artykułu

60-lecie działalności OSP w Sobieszczanach

09-05-2015

Jubileusz 60 lat, to znaczący czas w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszczanach, to z pewnością powód do dumy, do licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania w gronie przyjaciół i zaproszonych gości.

Świętowanie Jubileuszu 60 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszczanach rozpoczęło się w sobotę 09 maja uroczystą mszą św. w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin odprawioną w kościele Św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej.

Nastepnie zebrani udali się do remizy OSP w Sobieszczanach. Tam po uroczystym powitaniu gości, przedstawieniu rysu historycznego jednostki, poświęceniu i odsłonięciu tablicy pamiątkowej nastąpiła uroczysta chwila wręczenia medali i odnaczeń dla zasłużonych strażaków. Oficjalne obchody urozmaciły występy przygotowane przez dzieci. Były wykonania wokalne, taneczne, a także insecnizacje teatralne przedstawiające cieżką pracę strażaka. Po atrakcjach przygotowanych przez najmłodsze pokolenie (być może) nowych oddziałów Ochotniczej Straży Pożarnej nastąpił moment wystąpień okolicznościowych, w których głos zabrali parlamentarzyści, samorządowcy jak i sami strażacy.

W uroczystościach udział wzięli m.in. : Starosta Lubelski Paweł Pikula, Poseł na Sejm Rzezczypospolitej Polskiej Henryk Smolarz, Burmistrz Bełżyc Ryszard Góra, Wójt Gminy Niedrzwica Duża Adam Kuna i inni.

Powrót