Aktualności

Zdjęcie Artykułu

26 Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków

02-07-2015

W dniu 1 lipca punktualnie o godzinie 9:00 z Krakowskiego Przedmieścia na sygnał Starosty Lubelskiego Pawła Pikuli ruszył peleton 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Trasa pierwszego etapu prowadziła m.in. przez powiat lubelski i prowadziła przez Dys, skąd przez Pólko, Stoczek, Wolę Krasienińską, Krasienin i Pryszczową Górę kolarze ścigali się dalej drogami powiatów lubartowskiego, łęczyńskiego i świdnickiego. Finał 1 etapu zakończył się przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie kilka minut po godzinie 12:00.

Holender Johim Ariesen z grupy Metec-THN P/B Mantel został liderem 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. To on wygrał dwa pierwsze etapy rywalizacji, która rozpoczęła się wczoraj w Lublinie. Za Holendrem Johimem Ariesenem uplasował się Kacper Gronkiewicz z Pogoni Mostostalu Puławy, a trzeci był Czech Alois Kankovsky z zespołu Whirpool-Author. Po południu odbył się także drugi etap ze Strzyżowa do Krosna, liczący prawie 90 kilometrów. Po raz drugi tego dnia na najwyższym stopniu podium stanął Johim Ariesen, drugi był Paweł Franczak z ACTIVEJET Team, a trzeci Jakub Kaczmarek z grupy CCC Sprandi Polkowice. W klasyfikacji generalnej po dwóch etapach prowadzi Johim Ariesen, który o 8 sekund wyprzedza Pawła Franczaka i jest o 9 sekund przed Niemcem Christopherem Hatzem z grupy Team Kuota. Trzeci etap rozpocznie się o 13.30 w czwartek 2 lipca w Nowym Sączu. Tym razem kolarze będą mieć do pokonania prawie 190 kilometrów. To będzie najdłuższy etap tegorocznego wyścigu. W sumie przez cztery dni jego uczestnicy przejadą prawie 740 kilometrów, a zakończą zmagania w sobotę 4 lipca w centrum Łodzi.
 
W zawodach udział bierze 118 kolarzy z 18 zespołów, w tym 13 zagranicznych m.in. z Mołdawii i Łotwy oraz zawodowe grupy z Belgii, Włoch, Holandii, Niemiec, Czech i Ukrainy. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji indywidualnej i żółtą koszulkę zawodnicy będą walczyć również o wygraną w trzech innych kategoriach - punktowej, górskiej i młodzieżowej do 23 lat.

Jednym ze współorganizatorów wyścigu jest Powiat Lubelski.

 
Start peletonu:
 

 

Powrót