Aktualności

Zdjęcie Artykułu

100-lecie OSP Strzyżewice

09-05-2016

Niedziela 8 maja we wsi Strzyżewice upłynęła pod znakiem wyjątkowych uroczystości – Druhowie z z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej świętowali 100 – lecie jej istnienia. Na uroczystości oprócz samych strażaków licznie przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Strzyżewic.

Tradycyjnie po uroczystej Mszy Świętej w intencji Druhów Strażaków, która odbyła się w kościele w Kiełczewicach, obchody jubileuszu 100-lecia przeniosły się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżewicach. Tam po uroczystym powitaniu gości, przedstawieniu rysu historycznego jednostki i odznaczeniu sztandaru przez wiceprezesa Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie – Jana Łopatę, nastąpiła uroczysta chwila wręczenia odznaczeń dla zasłużonych strażaków, które wręczyli m.in. Jan Łopata – Poseł na Sejm RP, Artur Walasek – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego i Starosta Lubelski Paweł Pikula. Nie obyło się również bez symbolicznego wbijania pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru.

Po części oficjalnej organizatorzy przewidzieli jeszcze mnóstwo atrakcji, wśród których znalazł się m.in. turniej wiedzy historycznej, pokazy strażackie, bieg o Pierścień Kozaryna, czy też zabawa taneczna z zespołem „Atack”.

[GALERIA FACEBOOK – CZĘŚĆ OFICJALNA]

[GALERIA FACEBOOK – POKAZY STRAŻACKIE]

[GALERIA FACEBOOK – BIEG O PIERŚCIEŃ KOZARYNA]

[GALERIA FACEBOOK – GRATULACJE, ODZNACZENIA]

[GALERIA FACEBOOK – ZABAWA TANECZNA] 

Powrót