Aktualności turystyczne

Zdjęcie Artykułu

Kajakiem po Bystrzycy

16-07-2018

Płynąc Bystrzycą, doznajemy odkrycia. Okazuje się bowiem, że zmieniając perspektywę, odkrywamy na nowo miejsca, które wcześniej poznawaliśmy w innych okolicznościach.

Zmieniając punkt widzenia, patrzymy na dorzecze Bystrzycy zupełnie inaczej i dostrzegamy rzeczy, których wcześniej nie zauważaliśmy.

To wrażenia uczestników spływu kajakowego, który odbył się w czerwcu tego roku. 50 osób płynęło na trasie Osmolice-Prawiedniki, jednocześnie sprzątając zarówno koryto rzeki, jak i jej nabrzeża.

Spływ został zorganizowany w ramach projektu pn. „Aktywność w kajaku - organizacja spływów kajakowych dla mieszkańców LGD „Krainy wokół Lublina”. Grant został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach konkursu organizowanego przez LGD „Kraina wokół Lublina”.

Przypominamy, że spływy kajakowe są częścią projektu pn. „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu” realizowanego od kilku lat przez Powiat Lubelski, popularyzowanego docelowo jako markowy produkt turystyczny Lubelszczyzny.

Powrót