Aktualności Kultura

Zdjęcie Artykułu

Pierwsze nagrody sportowe i kulturalne

14-11-2014

W dniu 9 kwietnia 2014 r. Rada Powiatu w Lublinie podjęła uchwałę w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, natomiast w dniu 25 czerwca 2014 r. uchwałę w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz nagród za wybitne osiągnięcia w działalności sportowej.

W dniu 12 listopada 2014 r., na uroczystej sesji Rady Powiatu w Lublinie wręczone zostały nagrody za osiągnięte wyniki sportowe oraz wybitne osiągnięcia w działalności sportowej oraz nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

NAGRODY W WYSOKOŚCI 1500, -BRUTTO ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY OTRZYMAŁY:

Jadwiga Flisiak - pracownik Filii Bibliotecznej w Bogucinie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Bronisława Pietraka w Garbowie;

Barbara Cywińska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie;

oraz Magdalena Bujak – jest instruktorem tańca Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach.

Nagrody Paniom Barbarze Cywińskiej i Jadwidze Flisiak zostały wręczone podczas obchodów Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Podczas sesji nagrodę odebrała Pani Magdalena Bujak.

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘTE WYNIKI SPORTOWE ORAZ WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ

Michał Pyszniak - Zawodnik w stopniu mistrzowskim Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego. To wielokrotny medalista Mistrzostw Województwa Lubelskiego, Mistrzostw Polski oraz dwukrotny medalista Mistrzostw Świata i Pucharu Polski. Wysokość nagrody wynosi 2 000, - zł brutto

Bartosz Pyszniak - Zawodnik w stopniu mistrzowskim Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego. To wielokrotny medalista Mistrzostw Województwa Lubelskiego, Mistrzostw Polski oraz dwukrotny medalista Mistrzostw Świata i Pucharu Polski. Wysokość nagrody wynosi 2 000,- zł brutto

Iwona Podkościelna – Członek kadry narodowej kobiet w paraolimpijskiej dyscyplinie - kolarstwo tandemowe. Zajęła I miejsce w Mistrzostwach Świata w Kanadzie w 2013 r. w szosowym wyścigu i IV miejsce w jeździe indywidualnej. Zdobyła wysokie pozycje w Mistrzostwach Polski w sześciu konkurencjach wyścigów, w Pucharach Świata i dwóch Pucharach Europy. Wysokość nagrody wynosi 2 000,- zł brutto

Marcin Polak - Członek kadry narodowej mężczyzn w paraolimpijskiej dyscyplinie - kolarstwo tandemowe. Zdobył tytuł Mistrzów Świata, a w jeździe indywidualnej – tytuł Drugich Wicemistrzów Świata. Ponadto wygrał Mistrzostwa Polski w pięciu konkurencjach oraz zajął wysokie miejsca w trzech Pucharach Świata i dwóch Pucharach Europy. Wysokość nagrody wynosi 2 000, - zł brutto

Marlena Polakowska – reprezentantka kraju w podnoszeniu ciężarów posiadająca klasę mistrzowską. To zawodniczka kadry Polski Juniorek do lat 20. Zajmowała wysokie lokaty w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 20, Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, Mistrzostwach Polski Seniorek. Magdalena jest uczennicą klasy IV Technikum w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach Wysokość nagrody wynosi 2 000,- zł brutto

Rafał Siek – Członek Kadry Makroregionalnej Juniorów przy Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów. W roku 2013 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS. Wysokość nagrody wynosi 1 500,- zł brutto

Kobieca drużyna w przeciąganiu liny z Gminy Zakrzew w składzie: Regina Zając, Janina Widz, Anna Wójtowicz, Iwona Mazurek, Katarzyna Tłuczkiewicz – odnosi sukcesy na Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych. Panie przyczyniają się do promowania na arenie ogólnopolskiej województwa lubelskiego i powiatu lubelskiego. Wysokość nagrody wynosi 5 000, - zł brutto

NAGRODĘ ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ OTRZYMUJE:

Antoni Kawałek – wychowawca reprezentantów Polski, medalistów Mistrzostw Europy. Organizator imprez sportowych w podnoszeniu ciężarów i współorganizator imprez sportowych w innych dyscyplinach. Aktywny działacz na rzecz sportu młodzieżowego. Wysokość nagrody wynosi 1 500,- zł brutto.