Aktualności Kultura

Zdjęcie Artykułu

Już za chwilę dożynki

12-08-2016

Dużymi krokami zbliża się jedna z największych imprez w naszym regionie DOŻYNKI W RADAWCU. W tym roku święto to przybrało jeszcze większą rangę, gdyż w organizację dołączył się Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i impreza zyskała miano Dożynek Wojewódzkich. Na mieście można już zauważyć prowadzoną na szeroka skalę kampanie reklamową, zachęcającą do udziału w tegorocznej imprezie, która jak co roku odbędzie się na terenie lotniska sportowego w Radawcu w ostatnią niedzielę sierpnia, która w tym roku przypada 28 sierpnia.

Doroczne Święto Plonów rozpocznie się tradycyjnie korowodem wieńców dożynkowych i Mszą Dziękczynną. Oprócz co rocznych występów zespołów ludowych z kraju i zagranicy, wielobarwnego kiermaszu, pokazów skoków spadochronowych oraz licznych konkursów, dodatkowymi atrakcjami  będą:

– Prezentacje Gmin Powiatu Lubelskiego – „Wioska” LGD „Kraina Wokół Lublina”,

– Wesołe miasteczko, animacje i zabawy dla dzieci,

– Wirtualne zwiedzanie powiatu lubelskiego 3D, fotobudka,

– Dzień dla życia w Radawcu – Fundacja DKMS,

– Demolka Wraq Race.

Oprócz wymienionych atrakcji, w tym roku będzie można również zobaczyć zabytkowy sprzęt rolniczy, gdyż swoją wystawę zaprezentuje Skansen Maszyn i Urządzeń Rolniczych. 

Część koncertową rozpocznie największa gwiazda muzyki disco, czyli Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, który za pewne porwie publiczność do tańca, a jego piosenki będzie nucić każdy uczestnik imprezy. Następnie, przybyłą publiczność będzie zabawiać zespół 2 plus 1, a zaraz po ich koncercie, na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, czy Poparzeni Kawą Trzy.

Bogaty program kulturalno-rozrywkowy oraz liczne atrakcje zapewniają przybyłym na imprezę niezapomniane przeżycia, a dzieciom pozwalają cieszyć się ostatnimi chwilami wakacji.

Już teraz zachęcamy państwa do wzięcia udziału w Dożynkach. Mamy nadzieję, że jak co roku przywitamy tłumy gości, a zaproszone zespoły poruszą wszystkich do wspólnej zabawy.

Powrót