Aktualności Kultura

Zdjęcie Artykułu

"Ekstrawagancje dla Mola" - ostatnie dni na zgłoszenie udziału w konkursie

12-03-2015

Już tylko trzy dni zostało zgłosić swój udział w kolejnej edycji literacko - kulinarnego konkursu z cyklu „Dla Mola”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie . Hasłem tegorocznych zmagań są "Ekstrawagancje dla Mola", a ich finał jest zaplanowany na 19 marca.

Zgodnie z tradycją zabawy zadaniem uczestników jest wyszukanie w literaturze pięknej niebanalnych receptur na danie, napój, przekąskę czy deser. - Kto potrafi może sam chwycić za pióro i napisać własny utwór - wiersz, opowiadanie, a nawet powieść z wątkami kulinarnymi - zachęcają pomysłodawcy konkursu. Z odnalezionymi przepisami trzeba przyjść na imprezę finałową, by na oczach publiczności, samodzielnie lub z pomocą kucharza profesjonalisty, przyrządzić literackie danie.

Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy zamiłowań czytelniczych. Wystarczy wybrać odpowiedni fragment literatury bądź napisać własny utwór i do 15 marca przesłać do organizatorów. Propozycje można przekazywać osobiście do biblioteki w Bychawie. Są one także przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: biblioteka.bychawa@gmail.com.

Szczegółowe informacje w tej sprawie są też dostępne na stronie: biblioteka.bychawa.pl.

Powrót