LOKALNE KOMUNIKATY POGODOWE

Ostrzeżenia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

OSTRZEŻENIE NUMER 128/III/2019

14-08-2019

BURZE Z GRADEM, INTENSYWNE OPADY DESZCZU.

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 18:00 dnia 13-08-2019 do godz. 14:00 dnia 14-08-2019

Obszar: województwo lubelskie, małopolskie, podkarpackie.

Przebieg: W związku z przemieszczającym się nad Polską frontem chłodnym prognozowane jest występowanie intensywnych opadów deszczu o wydajności od 40 do 60 mm za okres obowiązywania ostrzeżenia. Opadom mogą towarzyszyć burze z opadami gradu o średnicy 1-3cm i porywami
wiatru do 70 km/h.

Skutki: awarie i uszkodzenia napowietrznych linii przesyłowych; lokalne podtopienia na większym obszarze; łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami; nieprzejezdność niektórych dróg; ryzyko utraty życia; ryzyko wybuchu pożaru; uszkodzenia budynków; uszkodzenia budynków i dachów; utrudnienia komunikacyjne; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych.

Uwagi: Brak.

Dyżurny prognosta: Tomasz Rutkowski (centrum.meteo@meteosky.eu)

Ostrzeżenie wydano: 13-08-2019 godz. 14:34

Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o.

Wszelkie pytania do prognostów mogą Państwo kierować na e-mail: centrum.meteo@meteosky.eu.