Wyskocz na Weekend

Wolny czas jest zbyt cenny aby pozostawić go przypadkowi a szukanie wolnych miejsc wartych zobaczenia w natłoku innych informacji tez bywa uciążliwe, dlatego oddajemy państwu propozycje pięciu gotowych wycieczek po Powiecie Lubelskim. Odkryj jak to blisko...

Informacja Turystyczna

Szukasz noclegu na terenie Powiatu Lubelskiego? Zapraszamy do skorzystania z naszej bazy! Hotele, pensjonaty pokoje prywatne, agroturystyka. W tym miejscu znajdziecie Państwo prawie 50 obiektów noclegowych i gastronomicznych

Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne przyciągają turystów, im więcej ma do zaoferowania dany zakątek na danym terenie, tym więcej osób zdecyduje się spędzić w nim swój wolny czas. W tym miejscu  znajdziesz atrakcje turystyczne Powiatu Lubelskiego. Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć.

23-02-2016

Zachęcamy do współpracy w ramach projektu „Promocja turystyki odpowiedzialnej w gospodarstwach ekologicznych i tradycyjnych w Polsce”. Celem projektu jest rozpowszechnianie wypoczynku w gospodarstwach ekologicznych i tradycyjnych, świadczących usługi turystyczne, a przede wszystkim w gospodarstwach posiadających certyfikat producenta żywności ekologicznej, lub tradycyjnej. W ramach projektu współpracujemy z Polską Federacją Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne".

Udział w projekcie nie jest związany z żadnymi kosztami, ponieważ naszą działalność wspiera Fundacja Peuqueno, której celem jest pomoc małym, w szczególności ekologicznym i tradycyjnym, gospodarstwom.

W ramach projektu wybieramy gospodarstwa, które spełniają następujące warunki:

1. Kwatera funkcjonuje w ramach gospodarstwa rolnego działającego w oparciu o ekologiczne metody produkcji lub gospodarstwa rolnego będącego w okresie przestawiania na metody ekologiczne produkcji (potwierdzone stosownym certyfikatem).
  2. Większość składników wykorzystywanych do przygotowania posiłków, to produkty własne (sezonowe) lub tradycyjne/regionalne.
  3. Wykorzystywane są alternatywne (odnawialne) źródła energii elektrycznej (panele słoneczne, energetyka wiatrowa) i cieplnej (panele słoneczne, pompy ciepła, geotermia, biomasa) – co najmniej jedna odpowiedź na tak.
  4. Na wyposażeniu obiektu znajdują się co najmniej 2 urządzenia energooszczędne (sprzęt AGD/ elektronika/ oświetlenie, klasa A).
  5. Gospodarka odpadami i ściekami prowadzona jest zgodnie z obowiązującym prawem (segregacja odpadów), a ścieki odprowadzone są do przydomowej oczyszczalni lub kanalizacji wiejskiej/szczelnego szamba.
  6. Wykorzystywanie w obiekcie środków ulegających biodegradacji/przyjaznych dla środowiska (myjących/ piorących/ czyszczących).
  7. Dostępne są ulotki/broszury informacyjne z zakresu działań i zachowań prośrodowiskowych (oszczędzanie energii, wody), zachowań na terenie rezerwatów, parku krajobrazowego, gospodarstwa, lasu itd.); podobne informacje znajdują się na stronie internetowej obiektu.
  8. Udostępnione są informacje dotyczące transportu zbiorowego (aktualny rozkład pociągów lub autobusów; możliwość odbioru gości z dworca).

Gospodarstwa te, dzięki współpracy z Polską Federacją Turystyki Wiejskiej “Gospodarstwa Gościnne” umieścimy na stronie www.agroturystyka.pl w ramach modułu “URLOP U EKOROLNIKA“.

Dodatkowo, dla wszystkich chętnych, ECEAT opłaci do PFTW”GG” wszelkie koszty (a jest to kwota 350 zł dla gospodarstw zrzeszonych w stowarzyszeniach należących do Federacji lub 700 zł dla nienależących do takiego stowarzyszenia) związane z kategoryzacją Wiejskiej bazy Noclegowej.

W projekcie mogą brać także gospodarstwa niezrzeszone w ECEAT, w takim przypadku opłata za kategoryzację wynosi 100 zł. Natomiast, te gospodarstwa które zdecydują się na współpracę z ECEAT, nie ponoszą żadnych kosztów.

W najbliższym czasie dostępna będzie aplikacja mobilna (na telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne), dzięki której oferta gospodarstw będzie dostępna na takich urządzeniach. Korzystanie z funkcji aplikacji umożliwia zaawansowana funkcyjnie wyszukiwarka obiektów według kryteriów przedziału cenowego, oceny, możliwości przyjazdu ze zwierzętami i wielu innych.

Gospodarstwa, które zdecydują się na współpracę z ECEAT Polska umieścimy na stronach: <http://www.eceatpoland.pl> www.eceatpoland.pl, http://www.agroturystyka.pl w module „URLOP U EKOROLNIKA” oraz <http://www.greenholidays.pl> www.greenholidays.pl, oczywiście niezależnie od wydawanych materiałów drukowanych.
W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: info@eceatpoland.pl info@eceatpoland.pl lub telefoniczny 604499734 (Sebastian Wieczorek, koordynator projektu).

W imieniu Zarządu:
Barbara Jochymek