Wyskocz na Weekend

Wolny czas jest zbyt cenny aby pozostawić go przypadkowi a szukanie wolnych miejsc wartych zobaczenia w natłoku innych informacji tez bywa uciążliwe, dlatego oddajemy państwu propozycje pięciu gotowych wycieczek po Powiecie Lubelskim. Odkryj jak to blisko...
 
Informacja Turystyczna

Szukasz noclegu na terenie Powiatu Lubelskiego? Zapraszamy do skorzystania z naszej bazy! Hotele, pensjonaty pokoje prywatne, agroturystyka. W tym miejscu znajdziecie Państwo prawie 50 obiektów noclegowych i gastronomicznych
 
 
Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne przyciągają turystów, im więcej ma do zaoferowania dany zakątek na danym terenie, tym więcej osób zdecyduje się spędzić w nim swój wolny czas. W tym miejscu  znajdziesz atrakcje turystyczne Powiatu Lubelskiego. Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć.
 

Turystyka

Zdjęcie Artykułu

Poznaj Świat i Powiat Lubelski

21-07-2016

Kilka lat temu w Powiecie Lubelskim miejsc atrakcyjnych turystycznie było jak na lekarstwo, a te które były dotyczyły głównie zabytków miejsc historycznych, czy naturalnych krajobrazów. Jednak z roku na rok przybywało miejsc noclegowych zarówno w postaci hoteli jak i gospodarstw agroturystycznych.

Dodatkowo rozwijające się gospodarstwa agroturystyczne wzbogaciły swoją ofertę o inne atrakcje niż tylko nocleg. Warto tu wspomnieć o ruskiej bani, plenerach plastycznych, stadninach koni czy zagrodzie piekarza. Rozwijająca się w Powiecie Lubelskim turystyka skłoniła nas do zebrania wszystkich informacji w bazę, a później do stworzenia weekendowych wycieczek w oparciu o wybrane atrakcje turystyczne na danej trasie. Pod nazwą „Wyskocz na weekend” opisanych zostało pięć następujących wycieczek: 
  • W przestworza i po szczęście, 
  • Doliną Ciemięgi,
  • Do natury,
  • Kajak dobry na wszystko,
  • Kraina wokół Lublina.
To promocja gotowych wypadów weekendowych z dokładnymi propozycjami skąd wyruszyć, gdzie zjeść i przenocować z dodatkowymi opisami ciekawych postaci i miejsc, jakie można poznać. Z roku na rok weekendowe wycieczki stały się naszym produktem turystycznym. Dla lepszej promocji Wyskocz na weekend powstało stoisko promocyjne, z którym braliśmy udział w  imprezach z branży turystycznej, między innymi uczestniczyliśmy w tragach Lato w Warszawie, Kiermaszu Turystycznym w Lublinie, czy w Ogólnopolskich spotkaniach Kowali. W wersji książkowej wycieczki zostały opisane w przewodniku turystycznym. 
 
Nie są to oczywiście jedyne formy promocji, jakie wykorzystujemy do ukazania walorów turystycznych i rekreacyjnych  naszego powiatu. Od niedawna w miesięczniku podróżniczo-geograficznym „Poznaj Świat” opisywane są powyższe wycieczki proponowane naszym gościom. W najnowszym wydaniu czasopisma zarekomendowany jest krótki wypad na wycieczkę „W przestworza i po szczęcie”. Jest to już drugi opis naszych weekendowych wycieczek z serii „Wyskocz na weekend” ukazujących się w tym miesięczniku.  
 
Poznaj Świat to czasopismo ukazujące się od 1948 roku, a więc jedno z najstarszych miesięczników w Polsce. Jego nakład jest nie mały i wynosi 20 500 egzemplarzy. Pismo ukazuje się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Geograficznego i w atrakcyjny sposób opisuje ciekawe miejsca i inspiruje do poznawania świata, a tym samym do odwiedzenia różnych zakątków naszego powiatu 
 
Nie był to pierwszy ani ostatni artykuł opisujący przygodę i podróż, jaką można odbyć przekraczając granice naszego powiatu. W poprzednim numerze można było przeczytać o szlaku turystycznym Doliną Ciemięgi, a już w następnym popłyniemy kajakiem po Bystrzycy. 
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami.
 
 
 
Powrót