Wyskocz na Weekend

Wolny czas jest zbyt cenny aby pozostawić go przypadkowi a szukanie wolnych miejsc wartych zobaczenia w natłoku innych informacji tez bywa uciążliwe, dlatego oddajemy państwu propozycje pięciu gotowych wycieczek po Powiecie Lubelskim. Odkryj jak to blisko...

Informacja Turystyczna

Szukasz noclegu na terenie Powiatu Lubelskiego? Zapraszamy do skorzystania z naszej bazy! Hotele, pensjonaty pokoje prywatne, agroturystyka. W tym miejscu znajdziecie Państwo prawie 50 obiektów noclegowych i gastronomicznych

Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne przyciągają turystów, im więcej ma do zaoferowania dany zakątek na danym terenie, tym więcej osób zdecyduje się spędzić w nim swój wolny czas. W tym miejscu  znajdziesz atrakcje turystyczne Powiatu Lubelskiego. Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć.

Działasz w turystyce - warto przeczytać

07-02-2020

Turystyka w Powiecie Lubelskim rozwija się znacznie szybciej niż parę lat temu świadczy o tym nie tylko wzrastająca liczba gospodarstw agroturystycznych ale również rozwój ciekawych innych inicjatyw z nią związanych.

Realizacja tej gałęzi gospodarki wymaga tworzenia przewagi konkurencyjnej głównie poprzez wspieranie możliwości rozwoju w zakresie uprawiania różnych form turystyki, różnicowania oferty turystycznej opartej o lubelskie produkty turystyczne oraz wykorzystania specyficznych walorów województwa. Warto przy tym wiedzieć jak kształtują się podstawowe dane w tej branży, skąd dociera do nas najwięcej turystów oraz gdzie najchętniej zostawiają pieniądze. Przedstawione poniżej badanie dostarczą Państwu dostarczają aktualnych informacji o kondycji lubelskiej turystyki. Wyrażamy głęboką nadzieję, że zgromadzone dane przyczynią się do ograniczenia sytuacji niepewności oraz wypełnią bieżące zapotrzebowanie na informacje niezbędne dla rozwijania odpowiedniej polityki gospodarczej i turystycznej województwa lubelskiego.

Dane gromadzono sukcesywnie przez okres 12 miesięcy (od kwietnia 2018 r. do marca 2019 r.). Proces gromadzenia danych obejmował również informacje archiwalne, które umożliwiły wnioskowanie w szerokim horyzoncie czasowym.

Niniejsze badanie podzielone zostało na dwie odrębne części. W ramach pierwszej z nich szczegółowo scharakteryzowano strukturę i dynamikę ruchu turystycznego w województwie lubelskim. Druga część badania poświęcona została określeniu wpływu ekonomicznego turystyki na gospodarkę regionu. Badania ilościowe przeprowadzone w obiektach noclegowych na obszarze całego województwa lubelskiego pozwoliły oszacować liczbę turystów (zatrzymujących się w obiektach noclegowych na co najmniej jeden nocleg) na 2 038 240 osób w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.

Lubelskie Regionalne Obserwatorium Turystyczne [pdf, 3.99 Mb]