Aktualności turystyczne

Zapraszamy 8 lutego na zimową Narciarską Bychawę

10-01-2014

Szanowni Państwo , mamy zaszczyt poinformować, iż UKS „Optymist” w Bychawie wspólnie z „Radiem Stok” pod patronatem Starosty Lubelskiego oraz patronem medialnym Radia Lublin podjęły się organizacji kolejnej edycji narciarskiej imprezy zimowej 2014r.

Impreza, która odbędzie się 06-02-2014r.w Batorzu, ma na celu propagowanie narciarstwa oraz snowboardu na naszym terenie.

Ranga imprezy, jej cel oraz klimat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwala zawodnikom na przeżywanie sportowych emocji na najwyższym poziomie oraz integrację środowiska i ich rodzin.

Dotychczas zorganizowane zostały dwie edycje pod hasłem „Narciarska Bychawa” w 2011 i 2012 r. W zawodach uczestniczyło około 130 zawodników, ich rodziny, kibice oraz zaproszeni goście w liczbie ok 400 osób.

W ramach imprezy gwarantujemy poczęstunek dla darczyńców, przedstawicieli organizacji sportowych ,prasowych i samorządowych. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary ufundowane m.in. przez: Marszałka Województwa Lubelskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego, Starostę Lubelskiego, Dyrektora Departamentu Kultury Edukacji Sportu, Burmistrza Bychawy.

Klub UKS Optymist działa od 2010r. organizując letni wypoczynek dla dzieci  i młodzieży „Wakacje pod Żaglami” w Bychawie, Lublinie, Opolu Lubelskim, uczestniczy w regatach żeglarskich organizowanych na terenie Zalewu Zemborzyckiego, zawodnicy klubu brali udział w zawodach motorowodnych w klasie JT250 - Mistrzostwach Polski w 2013r w Śleszynie oraz Chodzieży zajmując 6 – miejsce, Mistrzostwach Europy organizowanych w Miedzyrzecu Podlaskim, walczyli o Puchar Świata w Skulsku.

Już dziś mamy zaszczyt zaprosić Państwa na narciarską imprezę.

Sekretarz Klubu – Marta Krzyżak

Uczniowski Klub Sportowy