Aktualności turystyczne

Skatepark Kozubszczyzna

12-11-2013

Kozubszczyzna ma nowe obiekty sportowe. 6 października oficjalnie otwarto Centrum Aktywizacji Fizycznej i Kulturalnej. Budowa kompleksu była inicjatywą mieszkańców. W ubiegłym roku do Urzędu Gminy w Konopnicy przyszli młodzi ludzie z petycją podpisaną przez 160 osób w sprawie stworzenia skateparku. Pomysł potraktowano bardzo poważnie. Samorządowcy zgodzili się, że wybudowanie toru dla sportów ekstremalnych to dobry pomysł, ale poszli dalej i zdecydowali, że powstanie także boisko do piłki nożnej, siatkówki, tenisa oraz siłownia na świeżym powietrzu. Obiekty mieszczą się za budynkiem Urzędu Gminy w Kozubszczyźnie i dostępne są dla wszystkich mieszkańców.

W październiku tego roku odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Aktywizacji Fizycznej i Kulturalnej. Otwarcie połączono z festynem, podczas którego można było zobaczyć pokazy ekstremalnej jazdy na deskorolce i hulajnodze.