Aktualności turystyczne

Zdjęcie Artykułu

OWADOLANDIA

03-12-2014

Szanowni Państwo miło nam poinformować, że na terenie Powiatu Lubelskiego powstała kolejna atrakcja, która nie tylko zainteresuje dzieci, ale wszystkich tych którzy interesują się entomologią. W miejscowości Wojciechów Kolonia Piata powstał niecodzienny park pod nazwą OWADOLANDIA.

Owadolandia to park edukacyjno-rekreacyjny, w którym można spotkać ogromne repliki owadów, wielkości dorosłego człowieka. Wiernie odtworzone modele owadów, zaprojektowane z dbałością o szczegóły anatomiczne.
 

Pokazuje i przybliża wspaniały, do końca niezbadany, tajemniczy a jednocześnie niezwykły świat owadów. Dzieci dowiedzą się tam, dlaczego owady są ważne, jak nam służą, jak się z nimi obchodzić i za co je kochać. Idealne miejsce dla osób które chcą poznać świat owadów oraz spędzić czas na świeżym powietrzu. W parku znajduje się ścieżka dydaktyczna z ciekawymi gatunkami i odmianami roślin oraz tablice informacyjno-edukacyjne, przeznaczone do przeprowadzania zajęć na świeżym powietrzu. Celem jest właścicieli jest edukacja, ale także wzbudzanie emocji w chwili oglądania rzeźb owadów.
 
Park edukacyjno-rekreacyjny Owadolandia jako kolejne cenne narzędzie w rękach nauczycieli – daje możliwość realizacji ram programowych poprzez lekcje biologii w oparciu o realistyczne repliki owadów. Jest to miejsce wypoczynku i zabawy dla całej rodziny (plac zabaw, miejsce do pikników). Na terenie parku znajduje się miejsce na organizowanie ognisk. Oferta skierowana zarówno dla dzieci jaki dla dorosłych.

 

Park edukacyjno-rekreacyjnyOwadolandia
Wojciechów Kol.Piąta nr 127
24-204 Wojciechów
Woj. Lubelskie
Tel.(+48) 697-198-281
owadolandia@owadolandia.pl

www.owadolandia.pl

Czynne:
- Soboty i niedziele - otwarte dla wszystkich
- Poniedziałek-Piątek - grupy zorganizowane

Maj-Czerwiec
(poniedziałek-piątek: 9-15)
(sobota- niedziela: 10-19)
Lipiec –sierpień
(poniedziałek-piątek: 9-18)
(sobota- niedziela: 9-19)
Wrzesień-październik
(poniedziałek- piątek: 9-15)
(sob.-niedziela.:10-15)

Powrót