Aktualności turystyczne

Na ulicy w stolicy

07-07-2016

W dniach 07.06.2016 r. – 26.06.2016 r. w Warszawie stanął kolorowy fotogram promujący uroki Powiatu Lubelskiego. Jest to element wystawy pt. „Podróż w kolorze. Lubelskie” realizowany w ramach wieloletniego programu promocyjnego pt. „Podróże w kolorze. POLSKA. Najpiękniejsze Miejsca”.

Wystawa została zaprezentowana na Krakowskim Przedmieściu – czyli jednej z głównych ulic Warszawy, którą odwiedzają tłumy przechodniów i turystów. Celem projektu było zaprezentowanie Lubelskich „NAJ” w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży organizowanymi w Polsce. Wystawa promowała Powiat Lubelski w kategoriach Geografia, Przyroda, Historia, Gospodarka, Turystyka, Kultura- w tym postacie, wydarzenia, obiekty i imprezy ukazując najpiękniejsze walory i atrakcje powiatu. Charakter promocyjny to nie jedyny cel wystawy. Oprócz tego prezentacja treści o Powiecie Lubelskim miała za zadanie dostarczyć wiedzy edukacyjnej mieszkańcom aglomeracji Warszawskiej i przybyłym turystom  oraz zachęcić ich do częstych wycieczek po terenie Polski.

Ogólnopolska Wystawa Edukacyjno-Promocyjna realizowana była pod patronatem honorowym  Prezydenta Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska. Autorem wystawy jest Pan Bogdan Bartłomiej Wawrzyńczyk- znawca kultury, historii i geografii Polski, podróżnik.

Dla tych, którzy nie zdążyli obejrzeć wystawy, jest ona dostępna do końca roku w dzielnicach: Śródmieście, Mokotów, Ursynów i Praga Północna, a Ci, którzy nie wybierają się do stolicy mogą podziwiać walory naszego powiatu prezentowane na fotogramie na stronach Facebooka: BBW Expo, Bogdan Wawrzyńczyk, Lubelskie Expo.

Mamy nadzieję, że prezentacja Powiatu Lubelskiego poprzez ukazanie potencjału regionu i atrakcyjności miejsc wartych odwiedzenia będzie zachętą do bliższego poznania różnorodności kulturowej i turystycznej Lubelszczyzny.