Aktualności turystyczne

Konkursu na najciekawszą ofertę gospodarstwa agroturystycznego

19-12-2013

Podczas konkursu na najciekawszą ofertę gospodarstwa agroturystycznego w piątej, jubileuszowej jego edycji, który odbył się 12 grudnia w Lublinie, do grona utytułowanych dołączyło kolejnych dziesięciu laureatów.

- Nasi laureaci to najlepsi z najlepszych, elita stanowiąca 10% wszystkich gospodarstw agroturystycznych w regionie - mówiła prowadząca spotkanie Jadwiga Tatara, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska w urzędzie marszałkowskim w Lublinie. - Konkursowa selekcja pozwala nam wyłonić prawdziwe perełki, które wychodzą daleko poza standardy zwykłego wiejskiego hotelu. Dzięki nim lubelska agroturystyka jest już w Polsce dobrze identyfikowana i - co ważne - doceniana.

W kategorii na najciekawszą ofertę gospodarstwa agroturystycznego: III miejsce zajęła mieszkanka Powiatu Lubelskiego Monika Nizio, "Jaworowa Górka", Maciejów Stary gmina Wysokie

Gospodarstwo Pani Moniki położone jest na urokliwym wzniesieniu w przepięknej scenerii Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Do wyłącznej dyspozycji gości, jest przytulny dom z lat 50, odnowiony i zmodernizowany z zachowaniem i odtworzeniem wszystkich możliwych oryginalnych elementów. Pokój wypoczynkowy z kominkiem i aneksem kuchennym z pełnym wyposażeniem, sypialnię, łazienkę, przestrzenny przedpokój z kanapą i stołem (idealne miejsce do zabawy dla dzieci), pokój widokowy w dachu domu. Przy domu znajduje się grillownia, wyposażona w piec chlebowy, wędzarnię, piec do gotowania, oraz grilla, jak również, duży rodzinny stół biesiadny. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, spożywania posiłków, oraz biesiadowania. Zapraszamy do odwiedzenia strony gospodarstwa: www.jaworowagorka.pl

Konkurs na najciekawszą ofertę agroturystyczną w regionie lubelskim to inicjatywa trzech instytucji. Od pięciu lat przedsięwzięcie realizują: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (Departament Rolnictwa i Środowiska), Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych.