Współpraca zagraniczna

Zdjęcie Artykułu

Powiat Main-Kinzig

Powiat Main-Kinzig położony jest w południowo-zachodnich Niemczech, w bezpośredniej bliskości Frankfurtu nad Menem, stolicy Hesji. Powiat liczy ponad 410.000 mieszkańców. Ciekawostką jest fakt, iż w okolicach Gelnhausen, stolicy Powiatu, znajduje się geograficzny środek Unii Europejskiej.

Głównym celem trwającej od blisko 7 lat współpracy Powiatu Lubelskiego z Powiatem Main-Kinzig jest nawiązanie współpracy gospodarczej przedsiębiorców z terenu obu regionów.

W roku 2007, po raz pierwszy delegacja z naszego Powiatu wzięła udział w 59. Targach Wächtersbach. Są to trwające 10 dni targi przemysłu, handlu, rzemiosła rolnictwa, nowości i budownictwa. Impreza ta jest największym tego typu wydarzeniem w południowo-zachodnich Niemczech. Według danych organizatorów co roku odwiedza ją blisko 70 tysięcy kupujących i zwiedzających.

Efektem współdziałania z niemieckim Powiatem była tegoroczna wizyta władz Powiatu Main-Kinzig oraz występ Ludowej Grupy Tanecznej Altenmittlau podczas największej imprezy organizowanej przez Powiat Lubelski – Dożynek Powiatowych.

Współpraca z niemieckim powiatem to nie tylko działania mające na celu nawiązanie szerszych stosunków gospodarczych i kulturalnych. Ważnym jej elementem jest trwająca już od kilku lat regularna wymiana młodzieży ze szkół prowadzonych przez oba powiaty. Na szczególną uwagę zasługuje tu współpraca CKP ZSR w Pszczelej Woli ze Szkołą im. M. Kopernika w Freigericht.

Ważnym elementem współpracy jest wymiana doświadczeń w dziedzinie opieki społecznej, czego wyrazem były kilkukrotne wizyty strony niemieckiej w prowadzonym przez Powiat Lubelski Domu Pomocy Społecznej w Matczynie.
 
Strona zagraniczna Powiatu Main-Kinzig: http://www.mkk.de
Powrót