Aktualności Sportowe

Zdjęcie Artykułu

Patryk Dziuba brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!!

24-08-2017

Patryk Dziuba po zdobyciu złotego medalu na Mistrzostwach Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów w Burzeninie w październiku 2015 r., stanął ponownie na podium Mistrzostw Polski. Uczeń ZSP w Niemcach, zawodnik GULKS Niemce na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w podnoszeniu ciężarów rozegranej w Siedlcach w dn. 12.06.2017 r. wywalczył brązowy medal. Startując w kategorii wagowej 105 kg uzyskał wynik w dwuboju 256 kg. To dla klubu, szkoły jak i dla całej Gminy Niemce wielki sukces sportowy. Jest to trzeci medal dla GULKS Niemce rangi Mistrzostw Polski i trzeci w historii sportu Gminy Niemce.

Zdobyte medale przez Patryka to wynik jego ciężkiej, mozolnej pracy na treningach, któremu towarzyszy twórca jego sukcesów znakomity trener Zbigniew Cękała,  były rekordzista i reprezentant Polski w podnoszeniu ciężarów. Nasz młody medalista trenuje w klubie GULKS Niemce, którego prezesem i kierownikiem sekcji jest Ryszard Sosnowski, nauczyciel ZSP w Niemcach.
Doceńmy sukcesy i wesprzyjmy Klub, który boryka się z trudnościami finansowymi, co uniemożliwia mu istnienie, rozwój talentów, odnoszenie sukcesów. To wypowiedź  prezesa, który przy okazji wielkiego sukcesu poinformował o kłopotach klubu:

„Z przykrością informuję, że byt naszego Klubu ze względów finansowych jest  mocno zagrożony. Do końca sezonu pozostało kilka ważnych imprez sportowych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dlatego zwracam się w imieniu Klubu o pomoc finansową do ludzi, dla których losy sekcji podnoszenia ciężarów nie są obojętne.”  adres: gulksniemce@wp.pltel. 728818163                                                                   

Powrót