Aktualności Sportowe

Zdjęcie Artykułu

Najlepsi lekkoatleci w Ciecierzynie

11-06-2011

Ponad 50 gimnazjalistów z gmin powiatu lubelskiego uczestniczyło w organizowanych po raz 18 zawodach lekkoatletycznych w Ciecierzynie. Na obiektach miejscowego Zespołu Placówek Oświatowych, w czwartek 9 czerwca rywalizowali uczniowie szkół z: Pliszczyna, Niemiec, Krasienina i Ciecierzyna. Zawody odbywały się w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, rzucie piłką lekarską – dziewczęta 4-kilogramową a chłopcy 5-kilogramową, skoku w dal i biegu długiego – dziewczęta 600 metrów a chłopcy 1 kilometr.

W drużynach występowało do 7 zawodników, a do klasyfikacji generalnej zaliczano punkty czterech najlepszych. „Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, o czym świadczą m.in. niewielkie różnice wyników”– ocenia jeden z organizatorów i nauczyciel wychowania fizycznego w Ciecierzynie Arkadiusz Mazurek.

Wśród dziewcząt najlepsze były gimnazjalistki z Pliszczyna: Dominika Jakubaszek, Iza Pietrzak, Paulina Nowicka i Aleksandra Skiba. Drugie miejsce zajęło gimnazjum z Ciecierzyna, a trzecie z Niemiec.

Zawody chłopców wygrała pierwsza reprezentacja gimnazjum z Ciecierzyna, która wyprzedziła drużynę z Krasienina i pierwszy zespół z Niemiec. Kolejne miejsca zajęły: druga reprezentacja z Niemiec i drugi zespół gimnazjum z Ciecierzyna. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Mateusz Wrzyszcz, Dawid Paradowski, Dominik Drozd, Damian Gawroński, Chris Jankowski, Dawid Gajek i Marcin Sikora.

Indywidualnie rywalizację dziewcząt wygrała Dominika Jakubaszek z Pliszczyna, przed Pauliną Wójtowicz z Niemiec, Patrycją Kulig z Ciecierzyna, Natalią Sobolewską z Niemiec i Aleksandrą Gawrońską z Ciecierzyna.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Karol Dziuba z Niemiec, drugi był Mateusz Wrzyszcz z Ciecierzyna, na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kruk z Niemiec, na czwartym Michał Pytka z Krasienina, a piąte miejsce zajął Kamil Wójcik również z Krasienina.

Po pięciu najlepszych zawodników i zawodniczek otrzymało w nagrodę sprzęt sportowy: namioty, śpiwory, plecaki, piłki lub rakietki do badmintona. Najlepsze szkoły odebrały puchary, a wszyscy lekkoatleci pamiątkowe dyplomy.

Zawody zorganizował Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, a fundatorami nagród były: Starostwo Powiatowe w Lublinie i Urząd Gminy Niemce.