Informacje o Sesjach

Porządek obrad XXIV sesji Rady Powiatu w Lublinie

19-08-2016

Uprzejmie informujemy, że w dniu 25.08.2016 r. o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się XXIV sesja Rady Powiatu w Lublinie V kadencji. Poniżej porządek obrad.

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  4. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu.
  5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Przedstawienieraportu z wykonania „Powiatowego programu ochrony środowiska” za lata 2014-2015.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Centrum Administracyjnemu Domu Dziecka w Przybysławicach.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Domowi Dziecka „Dworek” w Przybysławicach.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Domowi Dziecka „Nowy Dom” w Przybysławicach.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Centrum Administracyjnemu Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Domowi Dziecka „Oficyna” w Woli Gałęzowskiej.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Domowi Dziecka w Woli Gałęzowskiej.
  13. Podjęcie uchwały w sprawiezatwierdzenia Planu Pracy Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie.
  14. Podjęcie uchwały w sprawiecofnięcia numeru porządkowego I Liceum Ogólnokształcącemu dla dorosłych wchodzącemu w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach.
  15. Podjęcie uchwały w sprawiecofnięcia numeru porządkowego Technikum nr 1 wchodzącemu w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach.
  16. Podjęcie uchwały w sprawiecofnięcia numeru porządkowego Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 wchodzącej w skład Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2016 –2018”.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie wspólnej realizacji z Gminą Bełżyce i Gminą Wojciechów zadania pn. „Przebudowa ciągu komunikacyjnego obejmującego drogi powiatowe nr 2238L, 2239L, 2240L poprawiająca bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie gm. Bełżyce i Wojciechów”, w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie wspólnej realizacji z Gminą Bychawa i Gminą Krzczonów zadania pn. „Przebudowa ciągu komunikacyjnego obejmującego drogi powiatowe 2287L i 2300L poprawiająca bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie gm. Bychawa                                 i Krzczonów” w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Bychawa.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Głusk.
  22. Podjęcie uchwały w sprawie  udzielenia pomocy finansowej Gminie Niemce.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2016.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubelskiego.

25. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
  26. Wnioski i oświadczenia radnych.
  27. Sprawy bieżące.
  28. Zamknięcie sesji.