Informacje o Sesjach

Porządek obrad XVIII sesji Rady Powiatu w Lublinie

17-04-2020

Uprzejmie informujemy, że w dniu 23 kwietnia 2020 r. o godzinie 13:00 odbędzie się XVIII sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji.

Poniżej porządek obrad:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
  4. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Niemce prowadzenia zadania publicznego polegającego na zarządzaniu publiczną drogą powiatową Nr 2214L Wygoda – Majdan Krasieniński na odcinku
    od km 0+038 do km 0+936 w miejscowości Majdan Krasieniński na terenie Gminy Niemce.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na złożenie wniosku
    o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego
    w Liceum Ogólnokształcącym wchodzącym  w skład  Zespołu  Szkół
    im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Technikum Mechanicznego
    w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach.
  8.  Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Technikum Agrobiznesu wchodzącego w skład Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  9.  Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa
    w Piotrowicach.
  10.  Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Technikum Samochodowego
    w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach.
  11.  Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wchodzącego w skład Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  12.  Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej  wchodzącego w skład Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  13.  Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Technikum Rolniczego wchodzącego w skład Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  14.  Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz szczegółowych warunków ich przyznawania, szczegółowych warunków obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw oraz wysokości
    i warunków wypłacania nagród dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach
    i placówkach prowadzonych przez Powiat Lubelski.
  15.  Podjęcie uchwały w sprawie powołania komisji konkursowej na kandydata na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie.
  16.  Podjęcie uchwały w sprawie powołania Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach.
  17.  Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekształcenie  Oddziału Pediatrycznego  Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej
    w Bychawie na wykonywanie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bychawie.
  18.  Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz wysokości środków PFRON przeznaczonych
    na te zadania.
  19.  Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubelskiego.
  20.  Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2020.
  21. Interpelacje i zapytania radnych.
  22. Wnioski i oświadczenia radnych.
  23. Sprawy bieżące.
  24. Zamknięcie sesji.