Informacje o Sesjach

Porządek obrad XVI sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

17-01-2020

Uprzejmie informujemy, że w dniu 23.01.2020 r. o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się XVI sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
  4. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu.
  5. Zapoznanie się ze sprawozdaniami z pracy Komisji Rady Powiatu za rok 2018/2019  (informacja).
  6. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Planu Pracy Rady Powiatu w Lublinie na 2020 rok.
  7. Podjęcie uchwały  w sprawie zatwierdzenia Planów Pracy Komisji Rady Powiatu w Lublinie na 2020 rok.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek opłat za zajęcie 1 m2 pasa drogowego dróg powiatowych, których zarządcą jest Zarząd Powiatu w Lublinie.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przeniesienia kształcenia w zawodzie technik agrobiznesu z Technikum Agrobiznesu w Pszczelej Woli w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przeniesienia kształcenia w zawodzie technik rolnik z Technikum Rolniczego w Pszczelej Woli w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przeniesienia kształcenia w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Pszczelej Woli w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przeniesienia kształcenia w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Pszczelej Woli w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Agrobiznesu w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Rolniczego w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Policealnej w Piotrowicach w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Powiatu Lubelskiego do projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli II edycja” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, w zakresie Osi priorytetowej 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubelskiego.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2020.
  21. Informacja o zakończonych projektach współfinansowanych ze środków zewnętrznych realizowanych przez Powiat Lubelski i podległe jednostki organizacyjne.
  22. Interpelacje i zapytania radnych.
  23. Wnioski i oświadczenia radnych.
  24. Sprawy bieżące.
  25. Zamknięcie sesji.