Ochrona zdrowia - Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Zapraszamy na bezpłatną mammografię!

09-04-2018

LUXMED Diagnostyka zaprasza Panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 10-11 maja 2018 r. w Mammobusie ustawionym przy Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1. Szczegóły poniżej.

Mammografia trwa tylko kilka minut i pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian w bardzo wczesnym etapie rozwoju, co daje niemal 100% szans na wyleczenie. 
 
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?
 
Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.
 
Zbadaj się i zyskaj spokój!
 
Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
 
Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.
 
Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
  • lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )
Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości:
 
Lublin – 10, 11 maja 2018 przy Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
 
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.
 
Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

 

mammografia maj 2018

 

Załączniki:

Plakat [pdf, 492 kb]

Ulotka 1 [pdf, 266 kb]

Ulotka 2 [pdf, 219 kb]

Powrót