Ochrona zdrowia - Aktualności

Nowa Poradnia w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Jabłonnie

19-02-2020

Wychodząc naprzeciw potrzebom zdrowotnym Mieszkanek Gminy Jabłonna i okolic, z myślą o szeroko rozumianej profilaktyce, diagnostyce położniczej i ginekologicznej w dniu 19 lutego br. odbyło się uroczyste otwarcie Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego.

W uroczystościach udział wzięli Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski, Dyrektor ds. medycznych Joanna Zielińska, Koordynator POZ-ów Nina Siejko, Pełnomocnik ds. wdrażania i realizacji programu naprawczego SP ZOZ w Bychawie Piotr Derkacze w oraz przedstawiciele władz Gminy Jabłonna w osobach: Sekretarz Ryszard Próchnicki i Skarbnik Jolanta Góra, a także Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu w Lublinie Maria Studzińska oraz Radni Rady Powiatu w Lublinie Anna Grzywaczewska, Urszula Paździor i Andrzej Kłapeć.

Gabinet od 1.03.2020 r. czynny będzie w każdy poniedziałek w godz. 8.00-12.00 oraz od dziś w każdą środę w godz. od 9.00- 13.00.

Współczesna medycyna jest w dużej mierze oparta na profilaktyce. Jest to wyzwanie XXI wieku i aby ją realizować potrzebni są najlepsi specjaliści, lekarze oraz profesjonalnie wyposażony gabinet. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bychawie zadbał o adaptacje pomieszczeń, o przygotowanie dodatkowego intymnego gabinetu przygotowawczego dla kobiet, a także zakupiony został profesjonalny fotel ginekologiczny.

Gabinet wyposażony będzie niebawem w sprzęt USG. Już dziś na otwarciu przedstawiciele Gminy Jabłonna zadeklarowali wsparcie finansowe na rzecz zakupu aparatu USG. Mimo, że urządzenie to nie jest obowiązkowym wyposażeniem gabinetu Dyrekcja SP ZOZ w Bychawie postanowiła z własnych środków dołożyć kwotę potrzebną na jego zakup. Pełna diagnoza bez konieczności wyjazdu na kolejne badania to nie tylko wygoda dla pacjentek, ale także ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.