Szkolnictwo zawodowe
Szkolnictwo zawodowe
Szkolnictwo ogólnokształcące
Szkolnictwo ogólnokształcące
Szkolnictwo specjalne
Szkolnictwo specjalne

Edukacja

Zdjęcie Artykułu

Warsztaty dla gimnazjalistów w ZST w Bełżycach

18-12-2013

W Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Bełżycach rozpoczął się cykl warsztatów dla uczniów trzecich klas gimnazjów, które mają zachęcić ich do kontynuowania nauki w tej placówce.

Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę 14 grudnia, a jego uczestnicy mogli obejrzeć i osobiście spróbować jak wykonuje się diagnostykę oświetlenia pojazdów samochodowych oraz wziąć udział w ćwiczeniach kulinarnych i zajęciach na temat dekorowania stołów. 
 
Jako pierwsi z nowego sposobu promocji, który ma zastąpić tradycyjne dni otwarte szkoły, skorzystali kandydaci z zespołów szkół nr 1 i 2 w Bełżycach, a także gimnazjów w Chodlu i Borzechowie. W sumie grupa liczyła kilkanaście osób, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Kilku gimnazjalistów było szczególnie zainteresowanych ćwiczeniami w warsztacie samochodowym, pozostali, w tym także chłopcy, chętniej uczestniczyli w pieczeniu świątecznych ciastek, ich dekorowaniu i nakrywaniu do stołu. 
- Podczas pierwszego kontaktu z nową szkołą, gdy m.in. prezentowaliśmy ogólne zasady rekrutacji, nasi goście byli nieco stremowani, ale już na zajęciach praktycznych to się zmieniło - podsumowuje spotkanie dyrektor ZST w Bełżycach Wiesław Choduń. Jego zdaniem na ostateczne deklaracje kandydatów co do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej jest jeszcze za wcześnie, ale uczestnicy pierwszych warsztatów zapewniali, że chętnie poznają kolejne propozycje ZST.Kolejne takie spotkania będą się odbywać do kwietnia raz w miesiącu. Najbliższe warsztaty odbędą się 18 stycznia i będą obejmować m.in. zajęcia kulturystyczne na siłowni. 
 
Do tej pory dyrekcja ZST w Bełżycach organizowała dla swoich kandydatów dni otwarte, ale od tego roku postanowiła zmienić tę formułę. Jej pomysłodawcy liczą, że poprzez aktywny udział w zajęciach praktycznych, absolwenci gimnazjów chętniej wezmą pod uwagę możliwość kontynuowania nauki w "Kościuszce", który oferuje nie tylko naukę zawodu, ale także m.in. wyjazdy zagraniczne i udział w projektach unijnych.
 
Żródło: IAS 24
Powrót
Placówki oświatowe Powiatu Lubelskiego
Placówki oświatowe Powiatu Lubelskiego
Projekty edukacyjne
Projekty edukacyjne
bazuka
Diagnoza i plan rozwoju szkolnictwa zawodowego