Aktualnosci - Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim

Zdjęcie Artykułu

Motoryzacyjna ekstraklasa…czyli Motor Show 2018

12-04-2018

Uczniowie naszych powiatowych szkół uczestniczyli w największych targach motoryzacyjnych w Polsce. W wyjeździe studyjnym zorganizowanym w ramach projektu „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim” wzięło udział łącznie 50 uczniów Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie.

Poznań Motor Show to gigantyczna impreza, która przyciąga tłumy entuzjastów koni mechanicznych. Tegoroczna edycja tego obowiązkowego dla każdego pasjonata motoryzacji wydarzenia odbyła się w dniach 5-7 kwietnia pod hasłem „Motoryzacja Jutra”. Na targach można było zobaczyć pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego, ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji oraz liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak: debaty ekspertów, tory offroadowe, międzynarodowe zawody Stunt Wars Poland, strefa tuningu BlackzONE, Custom Motor Show – konkurs wyjątkowych, ręcznie modyfikowanych motocykli, Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników oraz spotkania z gwiazdami TVN Turbo.

Po raz pierwszy podczas Poznań Motor Show została zorganizowana Strefa Videoblogerów Motoryzacyjnych. Było to wydarzenie, podczas którego twórcy internetowi swoją motoryzacyjną pasją inspirowali tysiące widzów. Za pomocą publikowanych filmów i przeprowadzanych wywiadów pokazali motoryzacyjny świat w nieszablonowy, często wręcz bezkompromisowy sposób.

Wyjazd na targi motoryzacyjne umożliwił naszym uczniom zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami w branży motoryzacyjnej i okazał się doskonałą formą uatrakcyjnienia zajęć teoretycznych. „Warsztaty na żywo” bez wątpienia ukazują postęp technologiczny, sprzętowy, organizacyjny i marketingowy, który jest niemożliwy do uchwycenia w warunkach szkolnych.

 

 

Powrót