Szkoły

Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie

Matczyn 9, 24-200 Bełżyce

tel., fax – 81/ 516 24 00

Zespół Szkół Specjalnych powstał w 1997 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie koło Bełżyc w woj. lubelskim. Placówka posiada swoje oddziały w Kiełczewicach Maryjskich. Zespół Szkół zlokalizowany jest na trasie Lublin – Bełżyce w odległości 15 km od Lublina.

W skład ZSS wchodzi: oddział przedszkolny, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy. Prowadzone są zespoły edukacyjno – terapeutyczne na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnej, zespoły rewalidacyjno – wychowawcze oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka. Dla każdego ucznia opracowywane są indywidualne programy edukacyjno – terapeutyczne.

Placówka realizuje projekty, które zapewniają uczniom aktywny udział w życiu szkoły i regionu. Zespół Szkół Specjalnych współpracuje ze szkołami specjalnymi znajdującymi się na terenie woj. lubelskiego, masowymi szkołami podstawowymi oraz przedszkolami z terenu powiatu lubelskiego.

Zapraszamy na stronę internetową: www.zssmatczyn.pl

Inne jednostki