Szkolnictwo zawodowe
Szkolnictwo ogólnokształcące
Szkolnictwo specjalne

„Mikołajki u Mikołaja” – Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach

15-12-2017

„Mikołajki u Mikołaja” - pod takim hasłem 12 grudnia br. odbył się wyjątkowy dzień otwarty w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Ponad 100 gimnazjalistów skorzystało z zaproszenia i odwiedziło szkołę, poszukując dla siebie odpowiedniego kierunku kształcenia na dalszym etapie edukacji.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie zapewnili gościom wiele atrakcji. Na początku za pomocą nowoczesnej prezentacji multimedialnej została przedstawiona oferta edukacyjna szkoły, a na wystawionych na sali gimnastycznej stoiskach można było zapoznać się z ofertą poszczególnych kierunków kształcenia.

Następnie odbyły się zabawy zręcznościowo-zwinnościowe, a pan Kamil Pieklak, wykwalifikowany szef kuchni, przeprowadził pokaz kulinarny potraw świątecznych. Kolejne punkty programu to „quiz dla uważnych” i loteria fantowa poprowadzone przez „Mikołaja” oraz gra terenowa „Tropem Mikołaja”. Po rozwiązaniu zagadek gimnazjaliści wraz z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół zwiedzali oznaczone na mapie klasopracownie. Tam przygotowane były krótkie warsztaty tematyczne związane z zawodami i profilami szkoły oraz kawiarenki, w których uczniowie mogli posilić się pizzą i słodkościami przygotowanymi przez uczniów „Kopernika” oraz wypić zdrowy, świeżo wyciskany sok.
Placówki oświatowe Powiatu Lubelskiego
bazuka
Diagnoza i plan rozwoju szkolnictwa zawodowego