Szkolnictwo zawodowe
Szkolnictwo ogólnokształcące
Szkolnictwo specjalne

Doświadczenie zbierane przez całe życie

24-11-2016

17 listopada br. w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach podsumowano realizację projektu „Na staż po doświadczenie” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Realizowany projekt umożliwił 3 tygodniowy wyjazd na praktyki zagraniczne do portugalskiej miejscowości Apulla i włoskiego Spoletto. W programie wzięło udział 36 uczniów z kierunków: technik hotelarstwa, technik architektury krajobrazu, technik pojazdów samochodowych oraz technik mechanizacji rolnictwa.

Odbyta praktyka umożliwiła uczniom weryfikację wiedzy i umiejętności wobec stawianych wymagań przez zagranicznych pracodawców, poznanie obcej kultury pracy, co w dobie globalizacji jest dodatkowym atutem przyszłego pracownika lub pracodawcy. Czas wolny, po pracy lub przed nią, przeznaczony był między innymi na naukę języka portugalskiego oraz włoskiego, odpoczynek oraz rozwój kulturalny. Zwiedzanie Porto, Bragi, Guimaraes, Fatimy, Lizbony, Rzymu, Asyżu to główne atrakcje wzbogacające naszą wiedzę kulturową o poszczególnych krajach.

O aspektach zawodowych wyjazdu, umiejętnościach interpersonalnych i wychowawczych mówił dyrektor szkoły Pan Janusz Baran oraz opiekunowie poszczególnych grup p. M. Bielecki i A. Boruch. Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty i Europassy potwierdzające odbycie praktyk i udział w zajęciach projektowych.

Spotkanie prowadzili koordynatorzy projektu Państwo Dorota i Jarosław Skrzeczyńscy, w którym uczestniczyła także Pani Katarzyna Petryszak jako przedstawiciel Organu Prowadzącego.

Projekt „Na staż po doświadczenie” objął już łącznie 72 uczniów naszej szkoły i w latach 2017/2018 będzie kontynuowany.

„Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda sztuka życia”.

A.      Einstein

Placówki oświatowe Powiatu Lubelskiego
bazuka
Diagnoza i plan rozwoju szkolnictwa zawodowego