Szkolnictwo zawodowe
Szkolnictwo zawodowe
Szkolnictwo ogólnokształcące
Szkolnictwo ogólnokształcące
Szkolnictwo specjalne
Szkolnictwo specjalne

Edukacja

Zdjęcie Artykułu

Angliści-gimnazjaliści na start!

25-01-2017

Rozpoczęła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu English Know-Alls, organizowanego przez Zespół Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie. Uczniowie trzecich klas gimnazjów z gminy Bychawa i okolicznych gmin mogą się zgłaszać do 10 lutego, a wyniki rywalizacji będą znane pod koniec marca.

Podobnie jak w poprzednich latach rywalizacja będzie się odbywać w dwóch etapach. Pierwszy jest planowany na 1 marca w poszczególnych szkołach, gdzie uczniowie będą pisać 60-minutowy test ze znajomości słownictwa i gramatyki. Wśród tematów zadań będą: człowiek, dom, zakupy i usługi, sport i świat przyrody.
Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowani uczniowie z największą liczbą punktów, po 3 z każdej szkoły, którzy w ZS w Bychawie będą pisać kolejny test. Tym razem będzie on dotyczyć, na przykład: kultury i położenia geograficznego Wielkiej Brytanii, najbardziej charakterystycznych miejsc, świąt, kulinariów i twórczości największych brytyjskich pisarzy. Zadania będą dotyczyć również współczesnych polityków, słynnych miejsc, filmów, charakterystycznych symboli oraz rodziny królewskiej. Ta część rywalizacji odbędzie się 29 marca.
Do finału awansuje 5 najlepszych uczestników, którzy powalczą o tablet, a także słowniki, książki do nauki języka angielskiego, lektury i inne nagrody.
Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.kwiateklo.pl. 
Powrót
Placówki oświatowe Powiatu Lubelskiego
Placówki oświatowe Powiatu Lubelskiego
Projekty edukacyjne
Projekty edukacyjne
bazuka
Diagnoza i plan rozwoju szkolnictwa zawodowego